Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

İngiltere’de Teröristlere Mali Destek Sağlanmasında Arabistan’ın Ayak İzleri
İngiltere’de Teröristlere Mali Destek Sağlanmasında Arabistan’ın Ayak İzleri

İngiltere’de yerel basın, İngiltere hükümetinin araştırmaları sonucu, bu ülkede teröristlerin mali olarak desteklenmesi konusunda Arabistan’ın ayak izlerinin bulunduğunu ortaya çıkardılar. İngiltere’de yerel medya, İngiltere hükümetinin, bu ülkedeki silahlı kişilere mali destek kaynakları hakkında yaptığı araştırmalarda, bu araştırmalardan çıkan sonuç nedeniyle, bu sonuçların sonsuza kadar gizli kalabileceğini yazdı. Newsweek’in haberine göre, İngiltere’nin eski Başbakanı David Cameron, […]

İngiltere’de yerel basın, İngiltere hükümetinin araştırmaları sonucu, bu ülkede teröristlerin mali olarak desteklenmesi konusunda Arabistan’ın ayak izlerinin bulunduğunu ortaya çıkardılar.

İngiltere’de yerel medya, İngiltere hükümetinin, bu ülkedeki silahlı kişilere mali destek kaynakları hakkında yaptığı araştırmalarda, bu araştırmalardan çıkan sonuç nedeniyle, bu sonuçların sonsuza kadar gizli kalabileceğini yazdı.

Newsweek’in haberine göre, İngiltere’nin eski Başbakanı David Cameron, muhalefet partisi olan liberal demokratları, 2015 yılında İngiltere’nin Suriye’de silahlı grupların mevzilerine hava saldırısı düzenlemesini kabul etmeleri konusunda ikna etmek için bu araştırmaların yapılması emrini vermişti.

Guardian Gazetesinde de şu ifadeler yer aldı: ‘İngiltere İstihbarat Teşkilatı, İngiltere’de radikal düşüncenin güçlenmesi için yabancı teşkilatlar tarafından paraların nasıl gönderildiğini araştırmaya başladı ama İngiltere İçişleri Bakanlığı yapılan bu araştırmaların sonucu hakkında herhangi bir bilgi vermeyi kabul etmedi. Çünkü bu araştırmanın sonucu çok önemliydi ve bu sonuçta İngiltere’nin güçlü bir müttefiki sayılan Arabistan’ın adı geçtiği tahmin ediliyor.’

İngiltere İçişleri Bakanlığından bir sözcü, yapılan bu araştırmalar hakkında İngiltere’nin yeni hükümeti seçildikten sonra kararlar alınabilir dedi.

Bu raporlar, İngiltere İşçi Partisi Başkanı Jeremy Corbyn’nin, İngiltere Başbakanı Theresa May hükümetine yönelttiği eleştiri ve saldırılar gölgesinde gerçekleşti. Corbyn, İngiltere Başbakanını, devam eden politikalarının radikalizmin güçlenmesine neden olduğu yönünde suçladı.

Corbyn, eğer Başbakan seçilirse, İngiltere’nin Arabistan’a silah satışını durduracağının sözünü verdi. Birleşmiş Milletler ve bazı diğer uluslararası kurumlar Arabistan’ı, Yemen’e karşı saldırılarında kapsamlı olarak insan haklarını ihlal etmekle suçluyor.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz