Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

İmam Rıza (as)’ın Mübarek Türbesinde Bir Ramazan Akşamı
İmam Rıza (as)’ın Mübarek Türbesinde Bir Ramazan Akşamı

İmam Rıza (as)’ın diyarı Horasan, diğer ismi ile Meşhed-i Rıza (as) yılın her günü gecesiyle gündüzüyle sürekli cıvıl cıvıl bir şehir. Özellikle çok büyük bir müştemilata sahip İmam Rıza (as) türbesi ve revaklarının her köşesinde günün her saati bir gönül erbabının Rabbi ile olan vuslatına şahit olmak mümkün. Dünyanın çeşitli ülkelerinden ve İran’ın bir çok […]

İmam Rıza (as)’ın diyarı Horasan, diğer ismi ile Meşhed-i Rıza (as) yılın her günü gecesiyle gündüzüyle sürekli cıvıl cıvıl bir şehir. Özellikle çok büyük bir müştemilata sahip İmam Rıza (as) türbesi ve revaklarının her köşesinde günün her saati bir gönül erbabının Rabbi ile olan vuslatına şahit olmak mümkün.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden ve İran’ın bir çok şehrinden akın akın Ehl-i Beyt dostlarının, mumun etrafında dönen pervane misali İmam Rıza (as)’a yöneldiklerini ve koştuklarını görmek, gayet olağan ve doğal olarak karşılanan bir durum.

Aşığın, maşukuna kavuştuğu anı izlemek, insana ayrı dünyaların kapısını açıyor sanki. Bütün dünyadan kopuyor apayrı bir atmosfere giriyorsunuz.

Görevlileriyle, ziyaretçileriyle herkes ama herkes sanki İmam’ın huzurunda ve Onu görüyormuşçasına nasıl da hürmet ve saygı ile birbirlerine karşı sevgi ve muhabbet sergiliyorlar.

İster görevli olsun ister ziyaretçi, İmam Rıza misafirlerine hizmet yarışına giriliyor. Bunu yaparken de herhangi bir karşılık beklenmiyor. Sadece hayır duanızda bana da yer verin temennisi, hepsi bu…

Manevi bir havanın hakim olduğu haremde olmak bir ayrıcalık. Özellikle de İmam Rıza (as)’ın sofrasında oturmak, ehli için dünyada hiç birşeye değişilmeyecek kadar kıymetli.

Özellikle de bu sofraya oturacak İmam Rıza (as) dostlarına hizmet etmek… İşte bu ancak hizmet edenlerin gözlerine bakıldığında ne demek olduğu anlaşılan bir durum.

İşte bir Ramazan akşamı ve İmam Rıza türbesinin bahçesi. Harıl harıl iftar sofrası hazırlanıyor…Hem hizmet edenlerin hem de sofrada oturanların gözlerinden mutululuk akıyor sanki…

 

 

 

 

 

  

 

  

 

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz