Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Kerbela’nın küçük şehidi  Hz. Ali Asker

Kerbela’nın küçük şehidi Hz. Ali Asker

Dünya Ali Asker Günü

Dünya Ali Asker Günü

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Afrika’da Lebbeyk Ya Hüseyin Nidası

Afrika’da Lebbeyk Ya Hüseyin Nidası

İkinci Deneme de Başarısız
İkinci Deneme de Başarısız

SM-3 Block IIA füzesinin, ABD ve Japonya tarafından orta menzilli füzelere karşı savunma amaçlı geliştirildiği belirtilen açıklamada, füzenin iki ülke tarafından da henüz sahaya indirilmediğini bildirildi.

 

ABD Füze Savunma Ajansı’nın son bir ay içerisinde  ikincisini gerçekleştirdiği orta menzilli balistik füze önleme testinin başarısız  olduğu bildirildi.

AA

Füze Savunma Ajansı’ndan yapılan açıklamada, çarşamba günü saat  19.20’de Pasifik Okyanusunda bulunan USS John Paul Jones güdümlü füze  destroyerinden fırlatılan füzeyi önlemek üzere Hawaii test merkezinden fırlatılan  orta menzilli balistik füze ile önleme testi yapıldığı ifade edildi.

Planlanan önlemenin gerçekleşmediği belirtilen açıklamada, hem  balistik füzenin hem de SM-3Block IIA adlı önleme füzesinin denize düştüğü  kaydedildi.

SM-3 Block IIA füzesinin, ABD ve Japonya tarafından orta menzilli  füzelere karşı savunma amaçlı geliştirildiği belirtilen açıklamada, füzenin iki  ülke tarafından da henüz sahaya indirilmediğini bildirildi.

ABD geçen ay bu füzenin benzerini test etmiş ve Marshall adalarından  fırlatılan balistik kapasiteli bir füzeyi Venderberg’den fırlatılan önleme  füzesiyle Pasifik Okyanusu’nda vurmuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz