Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

Biden’ın Suudi Arabistan ziyareti ve Amerika’nın insan haklarındaki iki yüzlülüğü

Biden’ın Suudi Arabistan ziyareti ve Amerika’nın insan haklarındaki iki yüzlülüğü

Erdoğan’ın, Van’da “Gençlik Buluşması”

Erdoğan’ın, Van’da “Gençlik Buluşması”

İmam Rıza (a.s) Doğum Gününde Ege’de Anıldı

İmam Rıza (a.s) Doğum Gününde Ege’de Anıldı

Iğdır Valisi Sarıibrahim’den Özgündüz’e ziyaret
Iğdır Valisi Sarıibrahim’den Özgündüz’e ziyaret

Iğdır Valisi Sarıibrahim’den Özgündüz’e ziyaret   Iğdır valisi Sayın Hüseyin Engin Sarıibrahim 29 Haziran Salı günü Tuzluca’nın Aliköse köyünde Türkiye Caferileri Lideri Hüccet’ül İslam Sayın Selahattin Özgündüz’ü ziyaret etti. Özgündüz Iğdır valisini Aliköse köyü girişinde bir Koç kurban kestirerek kapıda karşıladı. Özgündüz, Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim onuruna bir de yemek verdi. Yemek öncesi Câbir alimlerinden […]

Iğdır Valisi Sarıibrahim’den Özgündüz’e ziyaret

 

Iğdır valisi Sayın Hüseyin Engin Sarıibrahim 29 Haziran Salı günü Tuzluca’nın Aliköse köyünde Türkiye Caferileri Lideri Hüccet’ül İslam Sayın Selahattin Özgündüz’ü ziyaret etti.
Özgündüz Iğdır valisini Aliköse köyü girişinde bir Koç kurban kestirerek kapıda karşıladı. Özgündüz, Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim onuruna bir de yemek verdi.
Yemek öncesi Câbir alimlerinden Ali Rıza Bozan hoca şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerîm’den birkaç ayet-i kerime tilavet ederek gönüllere ferahlık kattı. Okunan Kuran-I Kerim’in ardından başlayan yemek programı, sırasıyla Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz ve Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim’in konuşmalarıyla devam etti. Özgündüz, Vali Sarıibrahim’e hoşgeldiniz diyerek nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Özgündüz Vali Sarıibrahim’i Iğdır için yaptığı çalışmalarından dolayı takdir etti. Özgündüz Vali Sarıibrahim’in önemli projelerle Iğdır’ın temel sorunlarının çözüm bulduğunu belirterek, “Bugün şehrimizin her bölgesinde çalışmalar yapılıyor. Çalışmalar esnasında vatandaşlarımız biraz sıkıntı çekiyor ama kolaylık istiyorsak sabretmemiz gerek. Valimiz Iğdır için gece gündüz demeden büyük gayret gösteriyor. Allah kolaylıklar versin.” şeklinde konuştu.
Geçtiğimiz yıl da Özgündüz’ün davetiyle programa katıldığını ifade ederek konuşmasına başlayan Vali Sarıibrahim, mütekabilen Özgündüz’e teşekkür etti. geçen bir yıl içerisinde Iğdır’da ve ilçelerde devlet, hükümet, millet olarak hep birlikte önemli çalışmalar ortaya koyulduğunu ifade etti. Vali Sarıibrahim konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
Yurdun başka yörelerinde yaşayan, doğduğu büyüdüğü toprakları bırakmayan, buraya bir ehemmiyet gösteren, bu toprakları sevdiklerini söyleyen insanlar ülkesini, devletini, milletini seven insanlardır. Bu anlamda bu organizasyonu yapan Sayın Hocamıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
Bir yıl önce de yine burada sizlerle bir aradaydık. Geçen yıldan bu yana bizim bir farkımız Karabağ Zaferi’dir. Türk milletinin sırtındaki, Türk Dünyasının üzerindeki bu yükün kaldırılması anlamında hem Sayın Cumhurbaşkanımıza hem Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın Aliyev’e sonsuz teşekkür ediyor, şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum.
Bu millet, bu topraklar sonsuz hizmet edilmeyi hak ediyor. Kamu görevlileri olarak yorulduk demeye hakkımızın olmadığını düşündüğümüz topraklar… Allah bizlere burada layıkıyla hizmet etmeyi, alnımızın akıyla burada hizmetimizi tamamlamayı, emanetimizi ehil ellere teslim etmeyi bizlere nasip eder inşallah. Birlikte başaracağız, birlikte daha iyilerini yapacağız.”
Yemek programına Tuzluca Kaymakamı Salih Çiğdem, Tuzluca Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan, Aralık Belediye Başkanı Mustafa Güzel kaya, Tuzluca ilçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Osman Canıdar, Tuzluca İlçe Emniyet Müdürü Ali İhsan Akbaba, Tuzluca Piyade Bölük Komutanı, Iğdır Üniversitesi Rektörü Porf. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Üniversitesi Caferilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (CAMER) öğretim görevlisi Alaaddin Yanardağ hazır bulundular. Ayrıca, Câbir’den Başkan Seyyid Seccad Karakuş, Başkan Yardımcısı Şirali Bayat, Sekreter Ali Koç, Câbir’in bölgedeki temsilcileri ve uleması, Caferider yönetiminden Ahmet Atabey, Zehraana Derneği Iğdır şubesi sorumluları, protokol üyeleri, köy muhtarları, kanaat önderleri ve vatandaşlar da katıldı.
Ziyarette Tuzluca Belediye Başkanı Sayın Ahmet Said Sadrettin Türkiye Caferileri Lideri Hüccet’ül İslam Sayın Selahattin Özgündüz’e “Selahattin Özgündüz” yazılı özel yapım baston hediye etti. Özgündüz belediye başkanına hediyelerinden dolayı teşekkür etti.
Yemek sonrası ise Ehl-i Beyt mektebi alimlerimizden Muhammed Olgun hoca sofra duası okuyarak program son buldu.
 
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz