Hz. İmam Ali (aleyhisselam): “Allah, sizi boş yere yaratmamış, başıboş bırakmamış, sapkınlığa ve körlüğe terk etmemiştir.” ..
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

Hz. Zeynep’in (s.a) Doğum Günü Bursa’da Kutlandı
Hz. Zeynep’in (s.a) Doğum Günü Bursa’da Kutlandı

Hz. Peygamber Efendimiz (s.a.a)’in torunu Hz. Ali (a.s) ile Hz. Fatma (s.a)’nın kızı Hz. Zeynep’in mübarek doğum günü kutlaması İstanbul’dan Caferi Alimler Birliği ( CABİR) Başkanı Hasan Karabulut önderliğinde CABİR üyeleri ve Ehlibeyt Alimlerimizden Ali Salmanlı, Turgut Beyhan, Ali Koç ve Bursa Nur Muhammed Camii İmamı Bülent Ayyıldız ve İshak Savcı hocalarımızın yanı sıra Bursa da yaşayan Ehlibeyt dostlarının katılımıyla coşkulu bir şekilde kutlandı

22 Aralık pazar günü öğlen namazı sonrası başlayan program, Ehlibeyt Camii İmamı Şeyh Metin Gök’ün Kuran-ı Kerim okumasıyla başladı.

Sunuculuğunu Ehlibeyt Camii gençlerinden Oktay Açık’ın yaptığı programda Kuran-ı Kerim okunmasından sonra Caferi Alimler Birliği Başkanı Hasan Karabulut kürsüye davet edilerek bir konuşma yaptı.

Karabulut konuşmasında şöyle dedi;

Akidemizin doğru olması için Allah Resulü ve pak Ehlibeyt’inin yolunu takip etmek gerekir zira ki Hz. Resulullah ( s.a.a) ve Mutahhar Ehlibeyti bu ümmetin öğretmenleri ve rehberleridirler.

Tarihte de böyle rehberlerden Hz. Zeynep ve Celal Abbaslar gibi tarihe destan yazan öğrencilerin çıktığını görmekteyiz.

Bizler böyle bir mektebin mensuplarıyız ki bu konuda ne kadar şükür etsek azdır.

 

Karabulut sözlerine şöyle devam etti; Hz. Zeynep (s.a) dünyaya geldiği zaman dedesi Hz. Resulullah (s.a.a)’ın Medine dışında olduğu rivayet edilmektedir.

Yolculuk dönüşü imam Hüseyin (a.s) koşarak dedesine bir kız kardeşinin dünyaya geldiğini söyleyince Resulullah’ın gözlerinin yaşardığını fark eden İmam Hüseyin (a.s) bunun nedenini sordu.

Allah resulü ( s.a.a) Zeynep’in musibetler çekeceğini belirtti.

 

Karabulut; Bizler aile reisleri olarak çocuklarımıza özellikle ergenlik çağındakilere Hz. Peygamber (s.a.a) ve Ehlibeyti (a.s)’nin sevgisini aşılamalı ve Allah’a kulluk noktasında onları örnek edinmemizin gerekliliğini öğretmeliyiz.

 

Cabir Başkanı Hasan Karabulut Ülkemize, ordumuza, Güvenlik güçlerimize ve necip Türk halkına hayır dualar ederek sözlerini sonlandırdı.

 

Karabulut’un ardından Cabir üyesi ve Ehlibeyt Alimi Turgut Beyhan ve Ehlibeyt meddahlarından Kerbelai Uğur Tüncay methiye ve İlahiler okuyarak katılanlara coşkulu anlar yaşattılar.

 

Programın sonuna doğru Ehlibeyt Camii minik kızları Hz. Zeynep (s.a) hakkında duygu dolu methiye ve şiirler okudular.

 

Program Hz. Zeynep’in anısına kesilen doğum günü pastasıyla son buldu.

 

Caferi Alimler Birliği olarak davetlerinden ve tertiplemiş oldukları bu güzel ve anlamlı programdan dolayı Bursa Ehlibeyt (a.s) Camii İmamına, Dernek yönetimi ve cemaatine teşekkür ederiz.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz