Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

Hindistan ile Pakistan Sınırında Çatışma 
Hindistan ile Pakistan Sınırında Çatışma 

Pakistan Ordu Sözcülüğünden yapılan açıklamada, Hint askerlerinin, sınırın karşı tarafından kontrol hattındaki Jandrot ve Hotspring bölgelerine ateş açtığı belirtildi.

 

Hindistan ile Pakistan arasındaki fiili sınır olan Keşmir’deki kontrol hattında, Hint askerlerinin açtığı ateşte 2 sivil yaşamını yitirdi, 3 kişi yaralandı.

Pakistan  Ordu Sözcülüğünden yapılan açıklamada, Hint askerlerinin, sınırın karşı tarafından kontrol hattındaki Jandrot ve Hotspring bölgelerine ateş açtığı belirtildi.

PAKİSTAN ATEŞE KARŞILIK VERDİ

Açıklamada, açılan ateş sonucu 2 sivilin hayatını kaybettiği, 3 kişinin yaralandığı,  Pakistan’ın ateşe karşılık verdiği kaydedildi.

HİNDİSTAN’IN BÜYÜKELÇİSİNE NOTA VERİLDİ

Pakistan  Dışişleri Bakanlığı da  Hindistan’ın İslamabad Büyükelçisi Gautam Bambawale’yi bakanlığa çağırarak sivil can kayıpları nedeniyle büyükelçiye protesto notası verdi.

ÇATIŞMALAR SON ZAMANDA SIK SIK YAŞANIYOR

Hindistan ile  Pakistan arasındaki Keşmir kontrol hattında iki ülke askerleri arasındaki çatışmalar, Keşmir’deki gerilimin tırmandığı 2016’nın son aylarından bu yana sık sık yaşanıyor.

10 AYDIR SÜREN GÖSTERİLERDE YÜZLERCE KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Cammu Keşmir, geçen temmuzda direniş örgütü Hizbul Mücahidin’in lideri Burhan Vani’nin öldürülmesinin ardından yoğun protesto gösterilerine sahne oldu. Bölgede 10 aydır süren gösteri ve çatışmalarda, yüzlerce direnişçi ve sivil yaşamını yitirdi.

Himalayalar’da  Hindistan ve  Pakistan arasında Müslüman nüfusun yoğun yaşadığı bölge Keşmir, iki ülkenin  İngiltere’den bağımsızlıklarını kazandıkları 1947 yılından bu yana egemenlik tartışmalarına konu oluyor.

Cammu Keşmir’deki Müslüman direniş grupları, 1989’dan bu yana bağımsızlık ya da  Pakistan’a bağlanmak için eylem yapıyor.

Bölgedeki şiddet olaylarında bugüne dek yaklaşık 70 bin kişi yaşamını yitirdi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz