Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; news_yandex_ru has a deprecated constructor in /home/cafe6707/public_html/wp-content/plugins/news-yandex-ru/news-yandex-ru.php on line 17
Her Krizin Asıl Sebebi; ABD | caferiâlimler
Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

Her Krizin Asıl Sebebi; ABD
Her Krizin Asıl Sebebi; ABD

Fransa’daki Avrupa Ortadoğu Araştırmaları Merkezi Başkanı Saleh el Tayyar, uçakların Katar’a satış anlaşmasının ABD Başkanı Donald Trump’ın Suudi Arabistan ziyaretinin çok öncesinden yapıldığını ifade etti.

 

ABD’ye ait savaş gemileri, ortak tatbikata katılmak üzere Doha limanına ulaştı. ABD ve Katar Savunma Bakanları, Doha’ya F-15 savaş uçaklarının satışına ilişkin 12 milyar dolarlık anlaşma imzaladı. Bloomberg’e göre ABD, Katar’a toplam 36 adet savaş uçağı sevk edecek.

Fransa’daki Avrupa Ortadoğu Araştırmaları Merkezi Başkanı Salih el Tayyar, uçakların Katar’a satış anlaşmasının ABD Başkanı Donald Trump’ın Suudi Arabistan ziyaretinin çok öncesinden yapıldığını ifade etti. El Tayyar, “Bu anlaşma, bölgenin iç sorunu olarak kabul edilen Ortadoğu krizinde herhangi bir değişime neden olmaz. Son gelişmelere herhangi bir özel anlam yüklememeli. Her ülke mümkün olduğu kadar askeri potansiyelini büyütüyor” dedi.

El Tayyar, ABD’nin Katar’ı terörizmi finanse etmek veya desteklemekle doğrudan suçlamadığını da sözlerine ekledi.

‘KRİZİ BAŞLATAN, ABD’

Öte yandan Eski Mısır Dışişleri Bakan Yardımcısı Abdullah el-Eşal, Sputnik’e verdiği mülakatta Körfez’deki krizi başlatanın ABD olduğunu söyledi.

Peki, Katar krizinin bitmesinden bahsetmek mümkün mü? El-Eşal, “ABD Körfez ülkelerinin paralarını almak istiyor. Katar ise Amerikalıların istediği gibi silah satın alan bir ülke değildi. Kriz şartlarındaysa silahlar satılıyor. Daha sonra krizin çözülmesi ABD’nin çıkarına olacak, zira Körfez ülkelerinin arasındaki birliğin bozulmasının ABD’ye faydası olmaz” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz