Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

Haydar: Endişeliyiz
Haydar: Endişeliyiz

Haydar: “Gerilimi azaltma bölgeleri kurulması konusunda genel bir çekincemiz yok. Ancak söz konusu bölgeler kurulduktan sonra yaşanacaklar bizi rahatsız ediyor.”

Suriye Ulusal Uzlaşı Bakanı Ali Haydar, ülkede kurulması planlanan gerilimi azaltma bölgelerinin özellikle Türkiye ve Katar tarafından dış müdahale amacıyla kullanılması konusunda endişeleri olduğunu söyledi.

İzvestiya gazetesine konuşan Haydar, Şam’ın Suriye’de kurulacak gerilimi azaltma bölgeleri hakkındaki çekincelerini anlattı.

‘BÖLGELER, TÜRKİYE VE KATAR’IN GİZLİ MÜDAHALE NOKTALARI OLABİLİR Mİ?’

Haydar, “Gerilimi azaltma bölgeleri kurulması konusunda genel bir çekincemiz yok. Ancak söz konusu bölgeler kurulduktan sonra yaşanacaklar bizi rahatsız ediyor. Özellikle de şu soru akıllara geliyor: Bu bölgeler, özellikle Türkiye ve Katar tarafından Suriye’nin iç işlerine gizli müdahale noktaları olabilir mi?” diye konuştu.

‘SİLAHLI ÖRGÜTLERİ DESTEKLEYEN ÜLKELER SORU İŞARETİ YARATIYOR’

Suriye’de yurtdışından finanse edilen ve hiçbir şekilde anlaşmaya yanaşmayan gruplar bulunduğunu kaydeden Haydar, “Suriye topraklarındaki silahlı örgütleri destekleyen bazı ülkelerin eylemleri, bizde soru işaretlerine neden oluyor. Bu, özellikle Astana’da imzalanan anlaşmaların garantörlerinden biri olan Türkiye’yi ilgilendiriyor” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE, KATAR VE SUUDİ ARABİSTAN’IN TUTUMU NEDENİYLE SÜREÇ AĞIR İLERLİYOR’

Öte yandan Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan’ın siyasi önceliklerine istinaden gerilimi azaltma bölgelerine çeşitli yerleşim birimlerini dahil etme girişimleri olduğunun da altını çizen Haydar, bu nedenle gerilimi azaltma bölgelerinin sınırlarını belirleme sürecinin ağır ilerlediğini vurguladı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz