Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

Haniye: Batı Şeria’dan Ayırılamaz
Haniye: Batı Şeria’dan Ayırılamaz

Hamas Siyasi Büro Başkanı yaptığı açıklamada; Gazze Şeridi’nin Batı Şeria’dan ayrılmayacağını belirti.

Hamas Örgütü Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye salı günü Gazze Şeridi’nin merkezinde bulunan el-Zehra şehrindeki Filistin Üniversitesi’nin mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada; Filistin konusunun mevcut zor koşullarında iç sorunları çözülmesi ve dostluk tohumları ekilmesinin gerekli olduğunu belirtti.

Haniye daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: Gazze Şeridi’nin Batı Şeria’dan ayrılması mümkün değildir. Biz milli barış, milli birlik hükumeti, meclis seçimlerinin yapılması ve milli koalisyon kurulmasını istiyoruz ve Gazze Şeridi ile Batı Şeria’nın ayrılmamasını, tek parça olmasını istiyoruz.

Hamas siyasi büro başkanı açıklamalarının devamında şunları söyledi: Filistin konusunu savunmak Filistinli tarafların tamamının işbirliği ile mümkün olacaktır. Bizim hedefimiz tüm taraflarla irtibatımızın şeklinin belli olmasıdır.

İsmail Haniye hatırlatmada bulunarak sözlerini şöyle sürdürdü: Filistin konusu İslam Ümmetinin ve tüm Arapların meselesidir ve bu konu bölgedeki çatışmalardan ve çekişmelerden uzak tutulmalıdır. Filistin konusu bölgedeki çatışmaların gölgesinde, İslam Ümmetinin ve Arapların odak noktasında olmalıdır ve bizim hedefimiz tüm taraflarla güzel ve yakın ilişkiler kurmaktır.

Haniye açıklamalarının devamında BM Batı Asya barışı özel elçisi Nikolay Miladanov ve Katar’ın Gazze Büyükelçisi Muhammed Amadi ile yaptığı görüşmelere işaret ederek şunları söyledi: Biz her zaman Filistin konusunu, Kudüs’ü ve Filistinlilerin değerlerini koruyabilmek için Filistin milli vahdeti oluşturmaya çalıştık.

İsmail Haniye mezun olan tüm öğrencileri tebrik ederek sözlerini şöyle sürdürdü: Bu nesil Filistin’in geleceği olacaktır ve Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın kapılarını açacak ve bizi kutsal Filistin topraklarına tekrar döndüreceklerdir.

Haniye son olarak şunları söyledi: Biz çeşitli cephelerde düşmanla savaşıyoruz ve ilim, tarih ve kültür bu cephelerdendir.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz