Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

Halep Nihayet
Halep Nihayet

Suriye yerel kaynaklarınca verilen bilgiye göre; Suriye Ordu güçleri, el-Resafe-Eserya Caddesi dolaylarındaki başarısıyla IŞİD teröristlerinin Halep’teki varlığına son verdi.

Suriye Ordu güçleri, IŞİD terör örgütünün Halep’teki son noktasına yönelik kuşatma çemberini daraltmayı başardı.

Suriyeli aktivistlerce; Suriye Ordusu ile IŞİD teröristleri arasında Rakka ile Halep’i birbirine bağlayan el-Resafe-Eserya Caddesinde çatışmaların sürdüğünü bildirildi. Suriye Ordusu hava kuvvetlerinin desteğiyle perşembe günü sabah saatlerinden itibaren el-Resafe-Eserya Caddesine yönelik saldırı düzenlemeyi sürdürüyor ve bu operasyonla stratejik bir ilerleme kaydetmeyi başardı haberleri verildi.

Suriye Ordusu bölgedeki ilerleyişini sürdürdü ve bu ilerleyiş IŞİD terör örgütünü, Halep’in güneydoğusundan el-Serafe-Eserya Caddesini kullanarak geri çekilmek zorunda bıraktı ve böylece bu geri çekilişle birlikte IŞİD terör örgütünün Halep’teki varlığı tamamen son bulmuş oldu.

Suriyeli aktivistler, bu stratejik ilerleyişin ardından Suriye güçlerinin Halep-Henaser-Eserya Caddesinin güvenliğini tam olarak sağladığını belirttiler.

Deyrezor’dan da gelen yeni haberlere göre; Suriye Ordusu, IŞİD terör örgütünün Deyrezor’un güneyinde bulunan bazı askeri üslere yaptığı saldırıyı engelledi.

Suriye Ordusu yaptığı açıklamada; bu saldırıların IŞİD terör örgütünün can kaybı yaşamasına neden olduğunu ve yine örgütün ham petrolü tasfiye etmek için kullandığı bazı teçhizatlarını da imha edildiğini bildirdi.

Suriye’nin Deyrezor’da bulunan resmi haber ajansı (Sana) da; Ordu birliklerinin, IŞİD teröristleri ile yoğun çatışmaya girdiğini ve Deyrezor’un güneyinde bulunan el-Panorama, 137 Taburunun çevresi, Beruk Tepesi çevresi ve el-Suvage Medresesine askeri amaçlı saldırı düzenlediği haberini verdi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz