Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

Halep Nihayet
Halep Nihayet

Suriye yerel kaynaklarınca verilen bilgiye göre; Suriye Ordu güçleri, el-Resafe-Eserya Caddesi dolaylarındaki başarısıyla IŞİD teröristlerinin Halep’teki varlığına son verdi.

Suriye Ordu güçleri, IŞİD terör örgütünün Halep’teki son noktasına yönelik kuşatma çemberini daraltmayı başardı.

Suriyeli aktivistlerce; Suriye Ordusu ile IŞİD teröristleri arasında Rakka ile Halep’i birbirine bağlayan el-Resafe-Eserya Caddesinde çatışmaların sürdüğünü bildirildi. Suriye Ordusu hava kuvvetlerinin desteğiyle perşembe günü sabah saatlerinden itibaren el-Resafe-Eserya Caddesine yönelik saldırı düzenlemeyi sürdürüyor ve bu operasyonla stratejik bir ilerleme kaydetmeyi başardı haberleri verildi.

Suriye Ordusu bölgedeki ilerleyişini sürdürdü ve bu ilerleyiş IŞİD terör örgütünü, Halep’in güneydoğusundan el-Serafe-Eserya Caddesini kullanarak geri çekilmek zorunda bıraktı ve böylece bu geri çekilişle birlikte IŞİD terör örgütünün Halep’teki varlığı tamamen son bulmuş oldu.

Suriyeli aktivistler, bu stratejik ilerleyişin ardından Suriye güçlerinin Halep-Henaser-Eserya Caddesinin güvenliğini tam olarak sağladığını belirttiler.

Deyrezor’dan da gelen yeni haberlere göre; Suriye Ordusu, IŞİD terör örgütünün Deyrezor’un güneyinde bulunan bazı askeri üslere yaptığı saldırıyı engelledi.

Suriye Ordusu yaptığı açıklamada; bu saldırıların IŞİD terör örgütünün can kaybı yaşamasına neden olduğunu ve yine örgütün ham petrolü tasfiye etmek için kullandığı bazı teçhizatlarını da imha edildiğini bildirdi.

Suriye’nin Deyrezor’da bulunan resmi haber ajansı (Sana) da; Ordu birliklerinin, IŞİD teröristleri ile yoğun çatışmaya girdiğini ve Deyrezor’un güneyinde bulunan el-Panorama, 137 Taburunun çevresi, Beruk Tepesi çevresi ve el-Suvage Medresesine askeri amaçlı saldırı düzenlediği haberini verdi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz