Hz. İmam Ali (aleyhisselam): “Allah, sizi boş yere yaratmamış, başıboş bırakmamış, sapkınlığa ve körlüğe terk etmemiştir.” ..
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

Gürcistan’da İmam Ali’nin (a.s.) Viladet Programı
Gürcistan’da İmam Ali’nin (a.s.) Viladet Programı

İmamların babası, İslam dünyasının nüfuzlu rehberi ve alimi, Allah’ın yeryüzündeki velisi, Peygamer’in (s.a.a.) vasisi Hz. İmam Ali’nin (a.s.) doğum günü Gürcistan’ın birçok bölgesinde olduğu gibi Qardabani şehrinde de kutlandı. Program Gürcüstan Müslümanları İdaresinin ve yerli dini teşkilatların teşebbüsü ile yüksek seviyede teşkil edilmiştir. Programa ilim adamları ile çeşitli bölgelerden davet edilen din adamları ve çok […]

İmamların babası, İslam dünyasının nüfuzlu rehberi ve alimi, Allah’ın yeryüzündeki velisi, Peygamer’in (s.a.a.) vasisi Hz. İmam Ali’nin (a.s.) doğum günü Gürcistan’ın birçok bölgesinde olduğu gibi Qardabani şehrinde de kutlandı.
Program Gürcüstan Müslümanları İdaresinin ve yerli dini teşkilatların teşebbüsü ile yüksek seviyede teşkil edilmiştir. Programa ilim adamları ile çeşitli bölgelerden davet edilen din adamları ve çok sayıda kişi katıldı.

Programın sunucusu Parviz Abdullayev, Hacı Anar Bayramov’un Kuran tilavetinden sonra tebrik için sözü Namiq Hüseynov’a verdi. Sonra sahneye davet edilen Gürcistan müslümanları idaresinin şeyhi Hacı Rahim İgidov program katılımcılarını selamlayıp bayram münasebetiyle tebrik ettikten sonra Natık-ı Kuran (konuşan Kuran) ve aynı zamanda yaşayan canlı Kuran olan İmam Ali’nin (a.s.) faziletlerinden ve yüksek insani erdemleri hakkında konuştu.

Hz. Ali’yi (a.s.) sevip kendisini onun takipçisi olarak gören müslümanların ondan örnek almalarını, hayatları boyunca konuşma ve davranışlarında Peygamber (s.a.a.) ve pak Ehl-i Beyt’inin (s.a.) yolunundan gitmelerinin kurtuluş ve saadetleri için önemli olduğunu ifade etti. Sonra Almanya’da İmam Ali (a.s.) adına İslam Merkezi’nin başkanı ve Dusseldorf şehrinin Cuma imamı Muhammed Mücahidi ve Al-Mustafa ilim merkezinin başkanı Davud Zare merasim katılımcılarını tebrik ederek konuşmalarında Hazretin hayatından örnekler verip İmam Ali’nin (a.s.) tarihte benzersiz bir şahsiyet olduğuna ve İslama hizmetlerine işaret ettiler.

Programın başkonuşmasıcı Türkiye Caferileri Lideri Selahattin ÖZGÜNDÜZ Hz.Ali’nin (a.s.) ilim ve şücaatinden tarihi örnekler verip Hazretin yüksek insani faziletlerinden, benzersiz örnek şahsi özellikleri hakkında program katılımcılarını bilgilendirdi. Program gecç Gürcistanlı meddah Səid Həsən’in Hz.Ali’nin (a.s.) şanına okuduğu şiir ve ilahilerle devam etti. Program sonunda misafirler bayram sofrasına davet edildiler.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz