Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CAFERİ ALİMLER BİRLİĞİ (CABİR)’DEN KAMUOYUNA RAMAZAN AYI DUYURUSU

CAFERİ ALİMLER BİRLİĞİ (CABİR)’DEN KAMUOYUNA RAMAZAN AYI DUYURUSU

Gazze’de bir Filistin’li daha şehit edildi

Gazze’de bir Filistin’li daha şehit edildi

Gazze Günü; 14 yıl kuşatmanın ardından

Gazze Günü; 14 yıl kuşatmanın ardından

Yemen’de onlarca Suudi işbirlikçi öldürüldü

Yemen’de onlarca Suudi işbirlikçi öldürüldü

Yarın Tahran Cuma Namazı’nı İslam İnkılabı Rehberi kıldıracak

Yarın Tahran Cuma Namazı’nı İslam İnkılabı Rehberi kıldıracak

Gürcistan’da İmam Ali’nin (a.s.) Viladet Programı
Gürcistan’da İmam Ali’nin (a.s.) Viladet Programı

İmamların babası, İslam dünyasının nüfuzlu rehberi ve alimi, Allah’ın yeryüzündeki velisi, Peygamer’in (s.a.a.) vasisi Hz. İmam Ali’nin (a.s.) doğum günü Gürcistan’ın birçok bölgesinde olduğu gibi Qardabani şehrinde de kutlandı. Program Gürcüstan Müslümanları İdaresinin ve yerli dini teşkilatların teşebbüsü ile yüksek seviyede teşkil edilmiştir. Programa ilim adamları ile çeşitli bölgelerden davet edilen din adamları ve çok […]

İmamların babası, İslam dünyasının nüfuzlu rehberi ve alimi, Allah’ın yeryüzündeki velisi, Peygamer’in (s.a.a.) vasisi Hz. İmam Ali’nin (a.s.) doğum günü Gürcistan’ın birçok bölgesinde olduğu gibi Qardabani şehrinde de kutlandı.
Program Gürcüstan Müslümanları İdaresinin ve yerli dini teşkilatların teşebbüsü ile yüksek seviyede teşkil edilmiştir. Programa ilim adamları ile çeşitli bölgelerden davet edilen din adamları ve çok sayıda kişi katıldı.

Programın sunucusu Parviz Abdullayev, Hacı Anar Bayramov’un Kuran tilavetinden sonra tebrik için sözü Namiq Hüseynov’a verdi. Sonra sahneye davet edilen Gürcistan müslümanları idaresinin şeyhi Hacı Rahim İgidov program katılımcılarını selamlayıp bayram münasebetiyle tebrik ettikten sonra Natık-ı Kuran (konuşan Kuran) ve aynı zamanda yaşayan canlı Kuran olan İmam Ali’nin (a.s.) faziletlerinden ve yüksek insani erdemleri hakkında konuştu.

Hz. Ali’yi (a.s.) sevip kendisini onun takipçisi olarak gören müslümanların ondan örnek almalarını, hayatları boyunca konuşma ve davranışlarında Peygamber (s.a.a.) ve pak Ehl-i Beyt’inin (s.a.) yolunundan gitmelerinin kurtuluş ve saadetleri için önemli olduğunu ifade etti. Sonra Almanya’da İmam Ali (a.s.) adına İslam Merkezi’nin başkanı ve Dusseldorf şehrinin Cuma imamı Muhammed Mücahidi ve Al-Mustafa ilim merkezinin başkanı Davud Zare merasim katılımcılarını tebrik ederek konuşmalarında Hazretin hayatından örnekler verip İmam Ali’nin (a.s.) tarihte benzersiz bir şahsiyet olduğuna ve İslama hizmetlerine işaret ettiler.

Programın başkonuşmasıcı Türkiye Caferileri Lideri Selahattin ÖZGÜNDÜZ Hz.Ali’nin (a.s.) ilim ve şücaatinden tarihi örnekler verip Hazretin yüksek insani faziletlerinden, benzersiz örnek şahsi özellikleri hakkında program katılımcılarını bilgilendirdi. Program gecç Gürcistanlı meddah Səid Həsən’in Hz.Ali’nin (a.s.) şanına okuduğu şiir ve ilahilerle devam etti. Program sonunda misafirler bayram sofrasına davet edildiler.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz