Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; news_yandex_ru has a deprecated constructor in /home/cafe6707/public_html/wp-content/plugins/news-yandex-ru/news-yandex-ru.php on line 17
Gösteriler Sonuç Verdi | caferiâlimler
Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Gösteriler Sonuç Verdi
Gösteriler Sonuç Verdi

Nijerya güvenlik güçleri dün Cumartesi kısa bir süreliğine Nijerya İslam Hareketi Lideri Şeyh İbrahim Zakzaki’nin, iki yıl sonra Abuja kentinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek onların sorularını cevaplandırmasına izin verdi.

Haber ajanslarının bildirdiğine göre Nijerya İslam Hareketi Lideri Şeyh İbrahim Zakzaki, iki yıl sonra Abuja kentinde bir hastanede basın mensuplarıyla bir araya gelerek yaptığı açıklamada Nijerya halkının kendine yönelik desteklerinden dolayı teşekkürde bulundu.

Şeyh İbrahim Zakzaki, kendisinin hala hayatta olduğunu ve tedavi olmasına izin verildiğini belirtti.

Nijerya İslam Hareketi Lideri, ayrıca şunları kaydetti: Bundan önce askeri doktorlar tarafından tedavi görüyordum. Fakat artık eski doktorumun yanında tedavi alma izni buldum. Halkın duaları sayesinde durumum iyileşiyor.

Şeyh Zakzaki ve eşi 13 Aralık 2015 tarihinde Nijerya ordusu askerlerinin Zaria şehrinde bir Hüseyniye’ye yönelik saldırısı sırasında tutuklanarak hapse atılmıştı.

Bu saldırıda Şeyh İbrahim Zakzaki’nin üç oğlu ile birlikte yüzlerce Şii Müslüman Nijerya askeri güçlerince şehid edilmişlerdi.

Son günlerde Nijerya’nın farklı kentlerinde gerçekleşen gösterilerde Şeyh Zakzaki’nin serbest bırakılması isteniyor.

Şeyh İbrahim Zakzaki’ye özgürlük sloganıyla dünyanın çeşitli yerlerinde ve Türkiye’de özellikle Zeynebiye’de çeşitli gösteri ve basın açıklamaları yapılıyor.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz