Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; news_yandex_ru has a deprecated constructor in /home/cafe6707/public_html/wp-content/plugins/news-yandex-ru/news-yandex-ru.php on line 17
Filistin: Bu Savaş İlanıdır | caferiâlimler
Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Filistin: Bu Savaş İlanıdır
Filistin: Bu Savaş İlanıdır

İsrail Meclisinin Kudüs’ün statüsünü değiştiren yasayı onaylamasıyla ilgili konuşan Filistin Ulusal Konseyi, “Filistin halkı ve haklarına karşı açık bir savaştır.” dedi.

Filistin Ulusal Konseyi, işgal altındaki Filistin toprağı olan Batı Şeria’daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinin İsrail’e ilhakını öngören yasa tasarısının onaylanmasının “Filistin halkı ve haklarına karşı açık bir savaş” olduğunu belirtti.

“FİLİSTİN’E KARŞI AÇIK BİR SAVAŞTIR”

Konsey Başkanı Selim ez-Zanun, yaptığı yazılı açıklamada, iktidardaki Likud Partisi Merkez Komitesinin, işgal altındaki Batı Şeria’da bulunan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinin İsrail’e ilhak edilmesini öngören yasa tasarısını onaylamasına tepki göstererek, “Bu karar, Filistin halkı ve haklarına karşı açık bir savaştır. Ayrıca Filistinlilerin haklarına yönelik saldırı, terörün zirvesi, aşırılık yanlısı Binyamin Netanyahu liderliğindeki Likud Partisi ve liderlerinin zihniyetinde kök salmış kibir ve sömürgecilik politikasının bir tercümesidir.” ifadelerini kullandı.

“BM KARARLARINA YÖNELİK BİR SALDIRI”

Söz konusu kararın toprakları üzerindeki tarihi haklara yönelik bir ihlal olduğunu kaydeden Zanun, ayrıca bu kararın, Kudüs ve işgal altındaki Filistin toprakları kapsamında alınan ve hiçbir parti, başkan veya hükümetin yasal niteliklerini değiştiremeyeceği BM kararlarına yönelik bir saldırı olduğunu aktardı.

Zanun, BM Genel Kurulu ile Güvenlik Konseyi’nden bu kararı reddetmesi ve kınamasını isteyerek, söz konusu kararın yansımalarının sorumluluğunun İsrail hükümetine ait olduğunu kaydetti.

YASA MECLİS’TE ONAYLANDI

İsrail meclisi Kudüs’ün statüsünü değiştiren yasayı onayladı. Birleşmiş Milletler, Doğu ve Batı Kudüs olarak ayrılan Kudüs şehrinin batısını İsrail’in doğusunu Filistin’in toprağı olarak tanıyor. İsrail Meclisi Knesset’te alınan kararla, Kudüs şehri tek bir şehir olarak ve İsrail’e ait olarak tanındı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz