Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

Eşleri IŞİD’in Gerçek Yüzünü Anlattı
Eşleri IŞİD’in Gerçek Yüzünü Anlattı

Suriye’nin Rakka kentinde öldürülen veya tutuklanan IŞİD militanlarının eşleri, Russia Today (RT) televizyonuna örgütle iç içe sürdürdükleri köle hayatını, militanların kullandıkları şiddeti ve verdikleri cezaları anlattı.

IŞİD militanlarının eşlerinden birçoğunun yabancı uyruklu olduğu anlaşıldı. RT’ye konuşan Hatice adında Tunuslu bir genç kadın, IŞİD militanı olan eşiyle belediyede evlendiğini söyledi. Hatice, “Eğer eşin öldürüldüyse, ailesinin rızasıyla ve şahitler eşliğinde doğrudan başka biriyle evleniyorsun” diye konuştu.

Lübnanlı Nur al Huda ise, kendisini IŞİD’in o kadar da korkunç olmadığına ikna eden eşiyle birlikte Suriye’ye geldiğini, ancak oraya gelince her şeyin kendisine anlatılanlardan farklı olduğunu gördüğünü anlattı.

‘DOKTORA MUAYENEYE GÖTÜRMEDİLER’

Kadınlar, en küçük kusurlar için dahi penceresi olmayan küçük bir odaya kapatıldıklarını, çocuklarının uyuz hastalığına yakalandığı, bazılarının da bitlendiğini ancak hiç kimsenin kendilerini doktora muayene ettirmediklerini aktardı.

‘IŞİD MİLİTANLARINA SEKS KÖLESİ HEDİYE EDİLİYOR’

Hatice, militanların yasal eşlerinin dışında satın aldıkları, aralarında takas ettikleri veya birbirilerine hediye ettikleri seks kölelerinin de olduğunu söyledi. Genç kadın, militanların eşlerinden çok seks köleleriyle ilgilendiğini, daha pahalıya satabilmek için kendilerine kozmetik malzemeleri aldıklarını, kölelere 10 bin ile 30 bin dolar arasında fiyat biçildiğini ileri sürdü.

‘KAÇANLARA YARDIM EDENLER ÖLDÜRÜLÜYOR’

Nur al Huda, bazı kızların militanların elinden kaçıp kurtulmayı başardıklarını, ancak öyle bir durumda militanların kendilerine yardım edenleri öldürdüklerini ifade etti. Genç kadın, “Kocamla buraya gelerek büyük hata işledik. IŞİD’in İslam ve şeriat kurallarına göre yaşayan, peygamber ve Kuran’a inanan bir devlet olduğunu anlatanlara inanılmamasını öneriyorum. Kendilerine karşı çıkan herkesin kafasını kesiyorlar” diye konuştu.

Bazı militan eşlerinin bu hayat tarzını benimsediklerini anlatan kadınlar, bu kişilerin sadece eşlerine, diğer kadınlara aldıkları pahalı hediyelerden ötürü kızdıklarını ifade etti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz