Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

Erdoğan’dan Önemli Açıklamalar
Erdoğan’dan Önemli Açıklamalar

Erdoğan, Suriye’nin kuzeyinde bir Kürt devleti kurulmasına izin vermeyeceklerini belirtip ‘en ufak bir tehdit karşısında bile’ burada yeni bir askeri operasyon düzenlemeye hazır olduklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzvestiya gazetesine verdiği demeçte, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde geniş çaplı yeni bir operasyon düzenleyebileceğini ve bir Kürt devleti kurulmasının önlenmesi için Menbiç ve Rakka’yı kenti kontrol alanına alabileceğini söyledi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Haziran’da Harran’da Suriyeli sığınmacıların kaldığı kampa düzenlediği ziyaretin ardından İzvestiya gazetesine konuştu. Erdoğan, Suriye’nin kuzeyinde bir Kürt devleti kurulmasına izin vermeyeceklerini belirtip ‘en ufak bir tehdit karşısında bile’ burada yeni bir askeri operasyon düzenlemeye hazır olduklarını ifade etti.

‘FIRAT KALKANI OPERASYONUNDA OLDUĞU GİBİ TEPKİ VERECEĞİZ’

“Suriye’de şu anda olumsuz süreçler görülüyor. Eğer bu durum sınırlarımız için bir tehdit oluşturursa Fırat Kalkanı operasyonunda olduğu gibi tepki vereceğiz” diyen Erdoğan, daha önce Menbiç ve Rakka’yı terörist gruplardan kurtarmaya hazır oldukları ifade ettiklerini fakat ABD liderliğindeki koalisyon güçlerinin ‘bahislerini Kürt gruplardan yana oynadığını’ söyledi. Erdoğan ayrıca, PYD ve YPG’yi kastederek, Ankara’nın, ‘stratejik partnerlerinin teröristlerle ortak hareket etmesinden üzüntü duyduğunu’ ifade etti.

İzvestiya’ya göre, Erdoğan’ın bu açıklamaları Washington ve Moskova’da endişe yaratıyor.

RUS KAYNAK: ANKARA’YI ÜZERİNDE İYİCE DÜŞÜNÜLMEMİŞ EYLEMLERDEN ALIKOYABİLECEĞİMİZE İNANIYORUM

Rus parlamentosunun alt kanadı Duma’dan bir kaynak İzvestiya’ya yaptığı açıklamada, Suriye’deki yeni bir çatışmanın ne Rusya ne de IŞİD’cilerle mücadelenin yararına olacağını belirtip bu nedenle Moskova’nın Türkiye ile Kürt gruplar arasından büyük bir savaş yaşanmasına izin vermemeye çalıştığını söyledi. İsmi belirtilmeyen kaynak, “Çeşitli düzeylerde yaptığımız görüşmelerde Ankara’yı üzerinde iyice düşünülmemiş eylemlerden alıkoyabileceğimize inanıyorum” dedi.

ABD liderliğindeki uluslararası koalisyon güçlerinin komuta merkezinden bir kaynaksa İzvestiya’ya yaptığı açıklamada, ‘şu anda cihatçılarla mücadelenin her şeyden daha önemli olduğunu’ söyledi. Kaynak, “O nedenle bölgedeki tüm güçleri IŞİD’le mücadeleye odaklanmaya çağırıyoruz” diye ekledi.

AVATKOV: TÜRKİYE’NİN NATO’YLA İLİŞKİLERİNİ GÖZDEN GEÇİRME İHTİMALİ NEDENİYLE UYARILARI CİDDİYE ALMAK GEREK

Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi’nden Vladimir Avatkov, İzvestiya’ya demecinde, Türkiye’nin, Suriye’nin kuzeyinde yeni bir askeri operasyon düzenlemesi ihtimalinin dışlanamayacağını belirtti.

“Türklerin ülkenin güneydoğusunda ve doğrudan Suriye’de savaşmaya hazır güçleri var. Fırat Kalkanı operasyonu da geçen yılki darbe girişiminde zayıflayan orduyu güçlendirip onlara gereken askeri deneyimi verdi” ifadelerini kullanan Avatkov, şöyle devam etti: “ABD’nin Kürtlerle işbirliği yapması Ankara’yı çok rahatsız ediyor. Erdoğan uyarılarını giderek daha sık yapmaya başladı. Türkiye’nin NATO’yla ilişkilerini gözden geçirme ihtimali nedeniyle bu uyarıları ciddiye almak gerek.”

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz