Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Erdoğan: Kimsenin Gücü Yetmez
Erdoğan: Kimsenin Gücü Yetmez

Erdoğan, Almanya’ya Meydan Okudu: Türkiye’yi Karalamaya Kimsenin Gücü Yetmez Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Almanya’ya sert yanıt geldi: Alman şirketlerine başlatılan herhangi bir soruşturma yok. Türkiye’yi karalamaya kimsenin gücü yetmez.

 

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan,  Çırağan Sarayı’nda İkitelli  İstanbul Şehir Hastanesi kredi anlaşması imza töreninde konuştu.  Almanya krizine değinen Erdoğan, “Alman ekonomi bakanının ülkemizdeki yatırım şirketlerini ürkütmeyi amaçlayan beyanlarını şiddetle kınıyorum. Terörle, teröre bulaşanlarla siyaseti lütfen birbirine karıştırmayın. Ben, MİT’i, İçişleri Bakanım aradım sordum, Alman şirketleri ile ilgili soruşturma var mı? Hiçbir Alman şirketi ile ilgili bir soruşturma, araçtırma yoktur, hepsi yalandır.” diyerek sert tepki gösterdi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

Dün geceki depremde ciddi bir hasar ortaya çıkmaması alınan tedbirlerin etkili olduğunu göstermiştir. Allah hepimizi ve tüm dünyayı bu tür afetlerden korusun.

36 ayda tamamlanması planlanan İkitelli Şehir Hastanemiz,  İstanbul’a ve ülkemize sağlık alanında yepyeni bir vizyon katacaktır. Ben bu vesile ile  Japon dostlarıma şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum.

15 Temmuz darbe girişiminin hemen ertesi haftasında  Japon dostlarımızla Rönesans İnşaat yetkilileri  Ankara’da biraraya gelmişlerdir. Böylesine yüksek meblada bir anlaşmanın görüşmelerini aynı kararlılıkla devam ettirmek ancak gerçek dostların yapabileceği bir anlaşmadır.

ENERJİ SANTRALİ

Sinop’taki nükleer enerji santralinin de  Japon dostlarımızla adımlarını atmak istiyoruz, bu konuda gecikmek istemiyoruz. Başbakan Abe ile de bunları görüşme fırsatı bulduk.  Türkiye, kendisine destek veren dostlarını hiçbir zaman unutmayacaktır. Bizim inayete değil, birlikte çalışmaya, kazanmaya ihtiyacı var.

ALMANYA’YA TEPKİ

Alman ekonomi bakanının ülkemizdeki yatırım şirketlerini ürkütmeyi amaçlayan beyanlarını şiddetle kınıyorum. Terörle, teröre bulaşanlarla siyaseti lütfen birbirine karıştırmayın. Ben, MİT’i, İçişleri Bakanım aradım sordum, Alman şirketleri ile ilgili soruşturma var mı? Hiçbir Alman şirketi ile ilgili bir soruşturma, araçtırma yoktur, hepsi yalandır.

Buradan tüm dünyaya hatırlatmak istiyorum,  Türkiye’yi karalamaya gücünüz yetmez.

Biz kazan-kazan esasına göre onlarla bugüne kadar çalıştık ama şu anda olayı farklı mecraya çekmek suretiyle Almanya-Türkiye ilişkisini zedelemek isteyenler yanlış yolda gidiyor.

“ALMANYA KENDİNE ÇEKİDÜZEN VERMELİDİR”

Türkiye’deki teröristleri  Almanya’da saklayan hükümet önce bunun cevabını vermelidir. Onlara verilen maddi destekleri ne ile ifade edecekler. Ekranlarda sürekli yayınlanan ve  AB’nin yasak koyduğu  PKK’yı kendi caddelerinde Alman polisinin koruması altında gösteri yapmasına müsaade eden  Almanya bunu ne ile izah edecek.  Almanya kendine çekidüzen vermelidir, bizi de asla ürtüketmez. Kendi yargıları ne kadar bağımsızsa bizim yargımız onlardan daha da bağımsızdır. Biz bir çadır devleti değiliz, kabile devleti de değiliz.

Esasen  Almanya kökenli şirketler özel, ülkemizde özel bir yere sahiptir. Soın 15 yılda 9 milyar dolara yakın yatırım yapan şirketler üzerinde baskı yapılmaya çalışılmaktadır. Dünyada serbest piyasa, pazar denen bir şey var. Bunlar serbest piyasayı da bilmiyorlar.

SEYAHAT UYARISI: YERSİZ, KASITLI BEYANLAR

Seyahat uyarısını da son derece yersiz, kasıtlı beyanlar olarak buluyorum. Konu ülkemiz olunca hukuku hiçe saymalarını kabul etmiyoruz. Adım atarken adım başında polis vardı. Biz  Antalya’daki zirvenin, her yönüyle dört dörtlük olduğunu kendileri ifade ettiler.

KÖRFEZ KRİZİ

” Türkiye bu bölgede yaşayan tüm halkları kardeşi olarak görmekte hepsinin de huzur içinde yaşamasını arzu etmektedir. Körfez’deki dostlarımız arasındaki kriz bizi son derece üzmüştür. Kalıcı olmaması için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Siyasi sorunlar gelip geçicidir. Ekonomik ilişkiler ise kalıcıdır.  Türkiye bu kardeşlerimizin ikinci evidir. Çözüm yoluna girmeye başladığını düşündüğüm krizin tamamen ortadan kalkması ile bu konuları bir daha konuşmaya gerek kalmayacağına inanıyorum.”

ŞEHİR HASTANELERİ

“Şehir hastaneleri birinci derece ve sadece büyükşehirlerimizi hedef alan hastaneler zinciridir. Özel bir kanun çıkarmak dahil tüm sorunları çözerek 2013’te ilk 13 hastane için imzaları atmayı başardık. İnşaatına başlayamadıklarımız var. Tüm desteğime rağmen böyle bir gecikme ortaya çıkmasından dolayı da müteessirim. Bu kayıp ülkemindir. 2019 yılında da  Eskişehir,  Elazığ ve  Konya  Karatay şehir hastanelerini açmayı planlıyoruz. Şu anda 21 proje ile ilgil çalışmalar devam ediyor. Sağlık konusu, eğitim, emniyet ve adaletle birlikte öncelik verdiğimiz 4 alandan biridir.

Gençlerimiz eski günleri bilmedikleri için onlara dönüşümün önemini anlatmakta zorlanıyoruz. Ama şimdi 1-2 yataklı odalar. Çünkü, bu millete bu yakışır. Şimdi artık pırıl pırıl hastanelere geldik. Gençlerimiz de büyüklerinden sorup öğrenerek bu gerçeği anlayacaktır.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz