Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

Erdoğan: Katar’a Destek Vermeye Devam Edeceğiz
Erdoğan: Katar’a Destek Vermeye Devam Edeceğiz

Erdoğan, “Buradan tüm Körfez’deki kardeşlerime sesleniyorum; Liderler ve Körfez halkı sizlere sesleniyorum, kardeş kavgasının kazananı olmaz, iftiralarla bir yere varılmaz.” dedi.

Erdoğan: Kimse Kusura Bakmasın, Katar’a Destek Vermeye Devam Edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar kriziyle ilgili olarak “15 Temmuz’a Körfez’de kimlerin sevindiğini biz çok iyi biliyoruz. Kusura bakmayın, biz Katar’a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve  AK Parti Genel Başkanı  Recep Tayyip Erdoğan,  İstanbul Yenikapı’daki  AK Parti İl Teşkilatı iftarında partililerle buluştu.

“HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ”

İftarın ardından bir konuşma yapan Erdoğan,  Katar konusunda yine destek açıklaması yaparak “Şimdi biz aç veya susuz veyahut da  Katar’daki kardeşlerimizin yanında olmak, onlara gıda yardımında bulunmak, onlara gıda ihraç etmek, ilaç vesaire ihraç etmekten dolayı rahatsız olanlar var.  Kusura bakmayın, biz  Katar’a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

“15 TEMMUZ’A KİMLERİN SEVİNDİĞİNİ BİLİYORUZ”

Erdoğan, “Buradan tüm Körfez’deki kardeşlerime sesleniyorum; Liderler ve Körfez halkı sizlere sesleniyorum, kardeş kavgasının kazananı olmaz, iftiralarla bir yere varılmaz.” dedi. Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimini hatırlatarak,”Türkiye’de darbe girişimi olduğu zaman Körfez’de kimlerin sevindiğini biz çok iyi biliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Bizler bugüne kadar hep kararlı yürüdük ama planlı yürüdük. Bundan sonra da hem kararlı hem planlı yürüyeceğiz ve bizler bu planlamalarımızı başarılı bir şekilde yapacak belli bir sürede çalışan bir parti değil, tam aksine sürekli çalışan, devamlılık arz eden çalışmalarla inşallah  İstanbul’umuzu 16 Nisan’da olduğu gibi değil, biz onun çok çok fevkinde bir netice ile buluşturmamız lazım. Çünkü bize 50’nin altında oranlar yakışmaz.  İstanbul 50’nin çok çok üstünde oranlarla  Türkiye’nin kaderini değiştirecek ilimizdir, buna inanıyorum.

“2019’A FARKLI GİRMEMİZ LAZIM”

2019’a kadar olan yol haritamızı hep beraber çıkaracağız. Şu anda yapacağımız çalışmalarla inşallah 2017’nin sonuna kadar ana kademeler, yani il teşkilatlarımızın, ilçe teşkilatlarımızın, bunun yanında  Türkiye geneline hitap ediyorum şu anda, belde teşkilatlarımızın ki, 5 binin üzerinde, onların de seçimlerini yapmak suretiyle bir hücre yenilenmesini sağlamamız lazım. Çünkü bir metal eskimesi var, bunu atmamız lazım. Bunu başardığımız andan itibaren de yoğun bir çalışmayla 2019’a farklı girmemiz lazım. ‘Nasıl olsa olur.’ Biz öyle bakmayacağız. Biz büyük düşüneceğiz ve hedefe de öyle yürüyeceğiz.

Bu çalışmalarda rehavet bize yakışmaz. Bizi şu anda taklit edenler mesafe alıyor, onun için taklit edilen olmak güzel de ama taklit edilen için asla. Onun için çok çalışacağız. Zira önümüzde çok zorlu bir süreç var. 2019 seçimleri ülkemizin geleceği ve kazanımlarımızın korunması açısından bir dönüm noktası olacaktır. Bu kritik dönemi en iyi hasar tespitimizi yaptıktan sonra eksikliklerimi tamamlayarak yolumuza devam etmeliyiz.

“KÖRFEZ’DEKİ KARDEŞLERİME SESLENİYORUM: İFTİRALARLA BİR YERE VARILMAZ

Üzülerek ifade ediyorum; son günlerde Körfez bölgesindeki kardeş ülkeler arasında yükselen tansiyon tüm Müslümanların ramazan sevincine gölge düşürmüştür. İslam dünyasının birçok sorunla, sıkıntıyla boğuştuğu bir dönemde buna yenilerinin eklenmesi yanlıştır. Bölgemizin geleceğine dair planların, kirli hesapların devreye alındığı bir süreçte enerjimizi kendi iç meselelerimizde tüketmek, kıt kaynaklarımızı boşa harcamak asla doğru değildir. Şu gerçeğin herkes tarafından bilinmesi gerekiyor. Buradan tüm Körfez’deki kardeşlerime sesleniyorum; Liderler ve Körfez halkı sizlere sesleniyorum, kardeş kavgasının kazananı olmaz, iftiralarla bir yere varılmaz. Böyle bir kavganın kazanan tarafı bölgemizdeki istikrarsızlıktan, gerilimlerden, kan ve gözyaşından beslenen odaklar olacaktır.

“ÖZELLİKLE SUUDİ YÖNETİMİNE BİR RİCAM VAR”

Bu akşam Amerikan Dışişleri Bakanı bir açıklama yaptı, Tillerson… Özellikle süreci hafifletmek gibi, bu ambargoyu düşürmek gibi… Böyle bir açıklaması oldu. Ben diyorum ki bu tamamen kaldırılmalı, kardeşler arasında bu olmamalı. Özellikle Suudi yönetimine bir ricam var: Siz körfezin en büyüğüsünüz, en güçlüsüsünüz, biz size hadimü’l haremeyn iş-şerifeyn dedik. Siz düşmanlıkları değil, özellikle siz orada kardeşliğin baş tacı olmalısınız, onları bir araya getirmelisiniz ve  Suudi Arabistan’a da hadimü’l-haremeyn iş- şerifeyn olarak yakışır diyorum, bunu yapması lazım ve bunu da bekliyoruz. Bu da bizim hakkımızdır.

“BIKTIK BİZ BU KAVGALARDAN”

Bıktık biz bu kavgalardan, Müslüman’ın Müslüman’ı kırmasından bıktık.  Suriye’de olanlar ortada,  Irak’ta olanlar ortada, bunların yayılması ne fayda getiriyor?  Yemen’de olanlar ortada,  Afganistan ortada,  Arakan ortada,  Myanmar ortada. Bunlar bize ne kazandırdı ki, hala buradan bir şeyler bekliyoruz. Süratle bunun giderilmesi lazım.

“KATAR’IN BUGÜNE KADAR TERÖRE DESTEK VERDİĞİNE ŞAHİT OLMADIM”

Her gün yeni bir haber…  Katar’da çeşitli hizmetlerle ilgili kurulmuş vakıfları terör örgütü olarak ilan ediyorlar, olmaz böyle bir şey. O vakıfları ben de tanıyorum ve ben de biliyorum.  Katar’ın bugüne kadar teröre destek verdiğine şahit olmadım.

“DARBE GİRİŞİMİNE KÖRFEZ’DE KİMLERİN SEVİNDİĞİNİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ”

Türkiye’de darbe girişimi olduğu zaman Körfez’de kimlerin bunların sevindiğini biz çok iyi biliyoruz. Birilerinin istihbarat örgütleri varsa bizim de istihbarat örgütümüz var. Kimlerin o geceyi nasıl geçirdiklerini çok iyi biliyoruz.  Türkiye’de ne oldu, ne oluyor, bitti mi, gidiyor mu, darbe neticeye ulaştı mı, ulaşıyor mu? Bunu takip edenleri çok iyi biliyoruz. Nasıl paralar harcandığını çok iyi biliyoruz. Şimdi biz aç veya susuz veyahut da  Katar’daki kardeşlerimizin yanında olmak, onlara gıda yardımında bulunmak, onlara gıda ihraç etmek, ilaç vesaire ihraç etmekten dolayı rahatsız olanlar var.  Kusura bakmayın, biz  Katar’a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz