Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Kerbela’nın küçük şehidi  Hz. Ali Asker

Kerbela’nın küçük şehidi Hz. Ali Asker

Dünya Ali Asker Günü

Dünya Ali Asker Günü

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Afrika’da Lebbeyk Ya Hüseyin Nidası

Afrika’da Lebbeyk Ya Hüseyin Nidası

Eller Tetikte
Eller Tetikte

PYD’ye yönelik olası olası operasyon için Arap ve Türkmenlerden oluşan 4 bin kişilik gücün elleri tetikte beklediği bildirildi. Sınırın  Türkiye tarafında askeri hareklilik artarken,  TSK namluları PYD mevzilerine çevrildi.

Suriye sınırında yer alan Afrin’deki terör örgütü PYD varlığına karşı Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO tüm önlemlerini aldı. Teröristlere yönelik olası bir operasyon için 4 bin kişilik güç hazır bekliyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri ( TSK) ve Özgür  Suriye Ordusu ( ÖSO),  Afrin Telrıfat kırsalından  Türkiye’ye tehdit oluşturan terör örgütü  PKK’nın uzantısı PYD’ye karşı sınır hattına tank ve topçu birlikleri konuşlandırdı. PYD’ye yönelik olası olası operasyon için Arap ve Türkmenlerden oluşan 4 bin kişilik gücün elleri tetikte beklediği bildirildi. Sınırın  Türkiye tarafında askeri hareklilik artarken,  TSK namluları PYD mevzilerine çevrildi. PYD kontrol noktaları ve mevzileri de keşif uçakları ve İHA’larla 24 saat izleniyor.  Azez’in batısında Maranez ve Telrıfat Minnag çevresinde aralıklarla ÖSO ve PYD arasında çatışmalar yaşanırken, PYD’nin silahlı kanadı YPG’nin taciz atışına karşılık Türk topçusu angajman kuralları gereği mevzileri vuruyor.

ÖSO TAKVİYE EDİLİYOR

PYD bölgelerini kuşatmaya hazırlanan ÖSO komutanlarının bir araya gelip değerlendirme yaptığı ifade edildi. Stratejik noktalara sevk edilen ÖSO birliklerinin kamyonet, cip, arazi aracı ve otomobille takviye edildiği, araçların  Azez ve Mare kırsalına ulaştığı öne sürüldü.

PYD DE YIĞINAK YAPIYOR

Bu arada sınırdaki  TSK hareketliliği terör örgütü PYD’yi tedirgin ediyor.  Afrin ile  Kobani koridorunu tamamlamak isteyen PYD’nin,  Afrin’in  Türkiye sınırına yakın noktalara tüneller kazarak ağır silahlar yerleştirdiği, Kafr Cenne, Raco ve Telrıfat bölgelerine güçlerini konuşlandırdığı belirtildi.  Afrin’deki dağlık bölgelere sığınaklar oluşturan PYD’nin mühimmat, roket, havan topu ve terörist sevki yaptığı bildirildi.  Afrin ve Telrıfat’a harekât başlatılması durumunda PYD’nin  Rakka operasyonunu durdurarak militanlarını  Afrin kırsalına yönlendireceği ifade edildi. Esad rejimine bağlı askerlerin  Afrin’e giderek PYD ile sık sık gizli görüşmeler yaptığı iddia ediyor.  Afrin’in bazı noktalarına 2 ay önce bayrak çeken Rus askerleri de Gazzaviye ve Deyr Ballut’ta üs kurdu.  Suriye’nin  Afrin bölgesindeki  PKK kamplarında teröristlere bomba eğitimi veriliyor. Dağlık bir coğrafyada bulunan bölgede keskin nişancılar yetiştiriliyor.  Suriye’deki iç savaştan önce 300 bin nüfusu olan  Afrin’de, yaklaşık 800 bin kişi yaşıyor.

AFRİN’DEKİ HEYET PYD İLE GÖRÜŞTÜ

Afrin’de Rus ve İranlı yetkililerden oluşan bir heyetin PYD ile görüştüğü bildirildi. BasNews’in yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, çarşamba günü  Afrin’de PYD ile görüşen heyet PYD’den Telrıfat, Minnig Askeri Üssü ve 12 Arap köyünü Esad rejimi güçlerine teslim etmesini istedi. Ortak heyetin ayrıca PYD’den  Afrin’i de rejime teslim etmesini istediği iddia edildi. (Kaynak:  Habertürk)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz