Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

el-İbadi: Musul’da Zaferin Açıklanması Çok Yakın
el-İbadi: Musul’da Zaferin Açıklanması Çok Yakın

Irak Başbakanı Haydar El-İbadi, Musul’da IŞİD teröristlerine karşı zaferin çok yakında açıklanacağını belirtti. Irak Başbakanı Haydar El-İbadi, Musul’a giderek, askeri ve güvenlik komutanları ile görüştü. El-İbadi burada, Musul’da zaferin açıklanmasının çok yakın olduğunu belirterek, ‘Gönüllü Halk Güçlerinin Suriye sınırına ulaşmaları büyük bir başarıdır’ dedi. Gönüllü Halk Güçlerinin Suriye sınırına ulaşmasını büyük bir başarı olarak değerlendiren […]

Irak Başbakanı Haydar El-İbadi, Musul’da IŞİD teröristlerine karşı zaferin çok yakında açıklanacağını belirtti.

Irak Başbakanı Haydar El-İbadi, Musul’a giderek, askeri ve güvenlik komutanları ile görüştü.

El-İbadi burada, Musul’da zaferin açıklanmasının çok yakın olduğunu belirterek, ‘Gönüllü Halk Güçlerinin Suriye sınırına ulaşmaları büyük bir başarıdır’ dedi.

Gönüllü Halk Güçlerinin Suriye sınırına ulaşmasını büyük bir başarı olarak değerlendiren El-İbadi, Irak kuvvetlerine hitaben şunları söyledi: ‘Siz terörist gruplarla savaşarak ve zaferler kazanarak, Irak’a gurur yaşattınız ve siz şimdi, teröristleri yenmenin son aşamasındasınız.’

Irak Gönüllü Halk Güçleri Sözcüsü Kerim El-Nuri, El Meyadin kanalına verdiği röportajda, ‘Bugün Irak’ta IŞİD teröristleri ile savaşta önemli bir dönüm noktasındayız’ dedi.

El-Nuri şu ifadelerde bulundu: ‘Irak Gönüllü Halk Güçlerinin Suriye sınırına ilerleyişi ile birlikte, Suriye Ordusu kolay bir şekilde Rakka bölgelerinde ilerleyebilir. Gönüllü Halk Güçleri Musul’un batısını kurtarma operasyonlarının devamında, Suriye ile ortak sınırlara ulaşmıştır.

IŞİD’in başkentleri ilan ettikleri Musul’u kurtarma operasyonları, 17 Ekim 2015’te, Irak polisi, Gönüllü Halk Güçleri ve Peşmerge olmak üzere Irak ordusundan on binlerce kuvvetin katılımıyla başladı ve Irak kuvvetleri yaklaşık 100 gün sonra Musul’un doğusunu tamamen kurtardı.

Irak kuvvetleri Musul’un batısını kurtarma operasyonlarına da 19 Şubat’ta başladı ve bu operasyonlar aynı şekilde devam etmektedir.

(Kaynak-Tesnim)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz