Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

el-Cubeyr: Katar Suçlu
el-Cubeyr: Katar Suçlu

el-Cubeyr: “Bununla birlikte Katar, teröristleri ve tekfircileri ülkesinde ağırlamakta ve onlara destek vermekte. Bu krizin büyümesinin bir diğer nedeni de Katar’ın diğer ülkelerin müdahalesine izin vermesi olmuştur”

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cubeyr G 20 zirvesi sonrasında Almanya kanalına yaptığı açıklamada; bir kez daha Katar’ı suçlayarak ülkesinin Doha aleyhindeki açıklamalarını tekrarladı.

Adil el Cubeyr Doha’nın terör örgütlerine mali ve siyasi destek vermesi nedeniyle Katar krizinin yaşandığını ifade ederek; “Bununla birlikte Katar, teröristleri ve tekfircileri ülkesinde ağırlamakta ve onlara destek vermekte. Bu krizin büyümesinin bir diğer nedeni de Katar’ın diğer ülkelerin müdahalesine izin vermesi olmuştur” açıklamasını yaptı.

Suudi Arabistan diğer Körfez ülkeleri ile birlikte 5 Haziran tarihinde Katar’a yönelik yaptırım uygulama başlamış ve diplomatik ilişkilerini kesiğini duyurmuştu.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cubeyr aynı zamanda Amerikalı mevkidaşı Rex Tillerson ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

İkili arasındaki görüşme sonrası Adil el Cubeyr, Amerika’nın Katar krizinde Suudi Arabistan saflarında olup olmadığına ilişkin soruya;” Bana göre tüm dünya ülkeleri terör ile mücadeleden ve teröristlere mali destek verenlere muhalefetten yanadır. Tüm ülkeler nefrete ve her türlü saldırı ve tahrike karşıdır. Yine tüm ülkeler başka bir ülkenin içişlerine müdahaleye ve sivil insanları kullanarak terör faaliyeti içerisinde olmaya karşıdır” ifadelerini kullandı.

İki ülke dışişleri bakanları görüşmelerinde Suriye krizini ve ikili ilişkileri ele aldı.

Suudi Arabistan medyası ayrıca 2020 yılında ilk kez Suudi Arabistan’ın G 20 zirvesine ev sahipliği yapacağını belirtti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz