Hz. İmam Ali (aleyhisselam): “Allah, sizi boş yere yaratmamış, başıboş bırakmamış, sapkınlığa ve körlüğe terk etmemiştir.” ..
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı Taziye Mesajı Yayınladı
Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı Taziye Mesajı Yayınladı

Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayının başsağlığı mesajının tam metni aşağıda gelmiştir: بسم الله الرحمن الرحیم قال علی علیه السلام: «إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ ءٌ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَةِ» Ali (a.s) buyurdu: Bir âlim ölünce, İslam’da bir gedik açılmış olur ve kıyamete kadar kapanmaz. Kederli Fatıma günlerinde ve İslam Peygamberinin (s.a.a) yegâne […]

Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayının başsağlığı mesajının tam metni aşağıda gelmiştir:
بسم الله الرحمن الرحیم
قال علی علیه السلام: «إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ ءٌ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَةِ»
Ali (a.s) buyurdu: Bir âlim ölünce, İslam’da bir gedik açılmış olur ve kıyamete kadar kapanmaz.
Kederli Fatıma günlerinde ve İslam Peygamberinin (s.a.a) yegâne kızı Fatıma’nın (s.a) mazlumane şehadet yıldönümünde Türkiye’nin İstanbul şehrinde bulunan Zeynebiye camiinin cemaat ve Cuma imamı takvalı ve güçlü hatip merhum Hüccetü’l-İslam ve’l-Müslimin Hacı Şeyh Hamit Turan’ın (r.a) vefat haberi derin bir acı ve üzüntüye neden olmuştur.
Bu faal ve hizmetkâr âlim, Türkiye’nin en eski Şii hareketi Zeynebiye hareketinin kurucularından biri ve İstanbul şehrindeki birçok Şii camisinin kurucusudur. Ayrıca marifet ve ahlak büyüklerinin huzurunda manevi süluktan istifade etmiş, kendisini takva ve zühtle süslemiş değerli bir âlimdi.
Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı bu büyük kaybı tüm Şiilere ve değerli Türkiye âlimlerine, özellikle Hüccetü’l-İslam ve’l-Müslimin Hacı Şeyh Salahattin Özgündüz’e, aynı şekilde bu rabbani âlimin ailesine başsağlığı diliyor ve Yüce Allah’tan herkes için güzel sabır ve büyük mükâfat temenni ediyoruz.
Yüce Allah bu saadetli merhumun ruhunu Muhammed ve Al-i Muhammed’in pak ruhuyla birlikte haşretsin ve onu geniş rahmetinin içine alsın.
Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz