Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

CAFERİDER Suç Duyurusunda bulundu
CAFERİDER  Suç Duyurusunda bulundu

Geçtiğimiz günlerde Devlet televizyonu TRT’de yayınlanan “Gündem Ötesi” isimli programda Alevi Caferi inancına yönelik hakaretler edilmiş, programın sunucusu ve konuklarına, başta ülkemiz olmak üzere dünyanın dört bir yanından tepkiler gelmişti. Ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı süreçte Devlet büyüklerinin her platformda dile getirdiği birlik ve beraberlik çağrılarına rağmen,21 Aralık 2016 tarihinde  Devlet televizyonu TRT’de yayınlanan “Gündem […]

Geçtiğimiz günlerde Devlet televizyonu TRT’de yayınlanan “Gündem Ötesi” isimli programda Alevi Caferi inancına yönelik hakaretler edilmiş, programın sunucusu ve konuklarına, başta ülkemiz olmak üzere dünyanın dört bir yanından tepkiler gelmişti.
Ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı süreçte Devlet büyüklerinin her platformda dile getirdiği birlik ve beraberlik çağrılarına rağmen,21 Aralık 2016 tarihinde  Devlet televizyonu TRT’de yayınlanan “Gündem Ötesi” isimli programda, inançlara hakaret edilerek ayrıştırıcı ve hedef gösteren skandal bir program yapılmıştı.
Bu yapılan programa Ehlibeyt inancına mensup vatandaşlar,kanaat önderleri,sivil toplum kuruluşları yoğun tepki göstermişti.
Tepkiler RTÜK’e yapılan on binlerce şikayetle devam etmişti.
Bu skandal program için hukuki çalışmalarda başlamıştı.Bu çalışmalar neticesinde CAFERİDER öncülüğünde yaklaşık 14 ilimizde savcılıklara suç duyurusunda bulunuldu.
Türkiye’nin yaklaşık 14 farklı şehrinden yapılan suç duyurusunda, inançlara yönelik hakaretin  suç olduğuna,mezhepler üzerinden ülkemizde fitne çıkarmak isteyen iç ve dış mihrakların amaçlarına uygun ,kışkırtıcı ve inançları aşağılayan programların derhal sonlandırılması ve cezai işlem uygunlanması vurgusu yapıldı.
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz