Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Kerbela’nın küçük şehidi  Hz. Ali Asker

Kerbela’nın küçük şehidi Hz. Ali Asker

Dünya Ali Asker Günü

Dünya Ali Asker Günü

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Afrika’da Lebbeyk Ya Hüseyin Nidası

Afrika’da Lebbeyk Ya Hüseyin Nidası

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI
CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

بسم اللّه الرحمن الرحیم 21 Ekim Perşembe sabahı Türkiye Caferileri’nin merkezi, İstanbul Halkalı Zeynebiye’de, Zeynebiye Hareketi Gençlik Merkezi’nin (ZHGM) merkez ofisinin de içinde bulunduğu, Gençlerimizin ilmi ve manevi açıdan gelişmelerine imkân sağlayan ve toplantıların yapılmasıyla gençlerimizin fikir üretmesi ve bir arada bulunması amacı ile kurulmuş olan bu mekanın gece 04.00 saatlerinde elektrik kontağından kaynaklı yangında […]

بسم اللّه الرحمن الرحیم

21 Ekim Perşembe sabahı Türkiye Caferileri’nin merkezi, İstanbul Halkalı Zeynebiye’de, Zeynebiye Hareketi Gençlik Merkezi’nin (ZHGM) merkez ofisinin de içinde bulunduğu, Gençlerimizin ilmi ve manevi açıdan gelişmelerine imkân sağlayan ve toplantıların yapılmasıyla gençlerimizin fikir üretmesi ve bir arada bulunması amacı ile kurulmuş olan bu mekanın gece 04.00 saatlerinde elektrik kontağından kaynaklı yangında yanması, her mümin kardeşimizi üzdüğü gibi bizleri de derinden üzmüştür.

Ancak yaşanan bu üzücü olayda can kaybının olmayışı ise bizleri teselli etmiştir.

Merkezimiz Zeynebiye’de olan her olay bizleri derinden etkilemektedir. Zeynebiye’de kötü bir olay oldu mu bizler onun üzüntüsünü en az 2 kat daha fazla hissediyoruz. İyi bir olaya da ise hep birlikte seviniyoruz.

Caferi Alimler Birliği (Câbir) olarak bizler, Bu elim ve üzücü yangından dolayı başta Türkiye Caferileri lideri Hüccet-ül İslam sayın Selahattin Özgündüz hocamız başta olmak üzere aziz alimlerimize, Zeynebiye Camiamıza ve ZHGM yönetimine geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Böyle acı olayların tekrarlanmamasını Yüce Allah’tan niyaz eder ve Cabir olarak her zaman olduğu gibi bu mekânın onarımına da aziz gençlerimizin yanlarında olduğumuzu bildiriyoruz.

21 Ekim 2021

Caferi Alimler Birliği (Câbir)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz