Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

Biden’ın Suudi Arabistan ziyareti ve Amerika’nın insan haklarındaki iki yüzlülüğü

Biden’ın Suudi Arabistan ziyareti ve Amerika’nın insan haklarındaki iki yüzlülüğü

Erdoğan’ın, Van’da “Gençlik Buluşması”

Erdoğan’ın, Van’da “Gençlik Buluşması”

İmam Rıza (a.s) Doğum Gününde Ege’de Anıldı

İmam Rıza (a.s) Doğum Gününde Ege’de Anıldı

CABİR’DEN TAZİYE MESAJI
CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

Câbir’den Ayetullah Seyyid Muhammed Said El Hekim için Başsağliğı ve Taziye mesajı . بسم اللّه الرحمن الرحیم . اناللّه و انا الیه راجعون . إِذَا مَاتَ العاِلمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْ‏ءٌ . “Bir âlim öldüğünde İslam’da öyle bir gedik açılır ki, onun yerini hiçbir şey dolduramaz.” . İslam fıkıhı, irfan, kelam, usul […]

Câbir’den Ayetullah Seyyid Muhammed Said El Hekim için Başsağliğı ve Taziye mesajı
.
بسم اللّه الرحمن الرحیم
.
اناللّه و انا الیه راجعون
.
إِذَا مَاتَ العاِلمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْ‏ءٌ
.
“Bir âlim öldüğünde İslam’da öyle bir gedik açılır ki, onun yerini hiçbir şey dolduramaz.”
.
İslam fıkıhı, irfan, kelam, usul ve felsefe dallarında uzman olan, bu ve benzeri dallarda birçok değerli eserleri ümmete kazandıran büyük din adamı Ayetullah el-Uzma Seyyid Muhammed Said el-Hekim, kalp krizi sonucu vefat ederek Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.
Irak’ta el-Hekim ailesi günümüze kadar din ve mektep yolunda onlarca âlim yetiştirmiştir. Merhum Ayetullah Seyyid Muhammed Said el-Hekim de onlardan birisidir. Âlim ve ilmi güzelliklerle müzeyyen bu aile, şimdiye kadar din ve mektep yolunda yetmişin üzerinde şehit takdim etmiştir.
Merhum Ayetullah Seyyid Said el-Hekim Irak’ın önde gelen simalarından olmuş ve uzun yıllar Necef İslami İlim Havzasında ders vererek yüzlerce âlim yetiştirmiştir. İslami ilimler, kelam, fıkıh, usul, felsefe, irfan, akait ve ahlak dallarında onlarca eser kaleme almıştır.
Âlim, arif, takva sahibi, şecaat, söylemlerine amel eden ve mektep adına oldukça önemli faaliyetlere imza atmak, seksen yedi yaşında dâr-ı bekâya irtihal eden Ayetullah Muhammed Said el-Hekim’in bazı seçkin özelliklerindendi.
Bugün İslam âlemi ve Iraklı Müslüman kardeşlerimiz özellikle Necef İlim Havzası önemli bir şahsiyetini ve rabbani bir âlimini kaybetmiş bulunmaktadır. Ömrünü İslam’a ve İslamî değerlere adamış olan bu yüce şahsiyet Necef ilimler havzasında çok önemli öğrenciler yetiştirmiş ve yazmış olduğu onlarca eser ile İslam medeniyetine büyük katkılar sunmuştu.
Bu yüce şahsiyetin ani ve beklenmedik vefatı Caferi Âlimler Birliği (Câbir) olarak bizleri derinden üzmüştür. Bu münasebetle, başta zamanımızın İmamı Hz. İmam Mehdi (a.f) olmak üzere, Irak’taki taklit mercilerimize, değerli evlatları Huccetu’l-İslam Sayın Seyyid İzzettin el-Hekim ile Huccetu’l-İslam Sayın Seyit Riyaz el-Hekim şahıslarında tüm el-Hekim ailesine ve yakınlarına, sevenlerine, özellikle de Necef İlim Havzasına ve Merhum’un dava arkadaşlarına başsağlığı diler, Yüce Allah’tan yolundan ayrılmadığı Ehlibeyt (a.s) ile haşretmesini niyaz ederiz.
Ruhu şad, yolu daim olsun. Ümmetin başı sağ olsun.
.
رحمة الله عليه و حشره مع انبيائه و أوليائه
.
3 Eylül 2021
Caferi Alimler Birliği (Câbir)
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz