Hz. İmam Ali (aleyhisselam): “Allah, sizi boş yere yaratmamış, başıboş bırakmamış, sapkınlığa ve körlüğe terk etmemiştir.” ..
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CABİR’den Geçmiş Olsun Mesajı
CABİR’den Geçmiş Olsun Mesajı

Câbir den Geçmiş olsun mesajı Allah’ın Adıyla Kaç gündür ülkemizin turistik bölgesi olan Antalya /Manavgat’ta başlayan ve maalesef günlerdir söndürülemeyen Orman yangını bizleri derinden üzmüştür. Adana, Kayseri, Osmaniye, Mersin ve Ankara’dan sonra şimdi de Muğla /Marmaris, Bodrum, Aydın /Didim’de Ağaçlar, hayvanlar, evler’in yanması ciğerlerimizi ve canlarımızı yakıyor. Dinimizde güzelliğe, yeşil alan ve ağaç dikimine önem […]

Câbir den Geçmiş olsun mesajı
Allah’ın Adıyla
Kaç gündür ülkemizin turistik bölgesi olan Antalya /Manavgat’ta başlayan ve maalesef günlerdir söndürülemeyen Orman yangını bizleri derinden üzmüştür.
Adana, Kayseri, Osmaniye, Mersin ve Ankara’dan sonra şimdi de Muğla /Marmaris, Bodrum, Aydın /Didim’de Ağaçlar, hayvanlar, evler’in yanması
ciğerlerimizi ve canlarımızı yakıyor.
Dinimizde güzelliğe, yeşil alan ve ağaç dikimine önem verilirken, günümüzde bu güzel yerlerin yanması veya yakılması insani akıl ve mantık ile bağdaşmamaktadır. Ağaçların yaşatılması insanlığın yaşatılması demektir.
Yakılan ormanlık bölgelere birlikte canlıların yanması ise ayrı bir acı olaydır.
Caferi Alimler Birliği (Câbir) olarak bizler, her mevsimde özellikle yaz ve kuraklık dönemlerinde hiçbir ağaca ve canlıya zarar gelmemesi için, halkımızın daha çok dikkatli olması gerekliliğini belirtir, olaylara müdahil olanların bir an önce yakalanarak en ağır cezalar almalarını devlet erkânından temenni eder, bu acı ve üzücü olaylardan dolayı ülkemize özellikle bölgenin necip milletine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ayrıca bu feci olaylarda canlarını kaybedenlere Yüce Allah’tan rahmet ve mağfiret, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz.
29 Temmuz 2021
Caferi Alimler Birliği (Câbir)
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz