Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Kerbela’nın küçük şehidi  Hz. Ali Asker

Kerbela’nın küçük şehidi Hz. Ali Asker

Dünya Ali Asker Günü

Dünya Ali Asker Günü

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Afrika’da Lebbeyk Ya Hüseyin Nidası

Afrika’da Lebbeyk Ya Hüseyin Nidası

Câbir’den Ege ve Bursa bölgelerine ziyaret
Câbir’den Ege ve Bursa bölgelerine ziyaret

      Caferi Âlimler Birliği (Câbir) yönetim kurulu her yıl geleneksel olarak ülkemizin farklı bölgelerine bir takım ziyaretler gerçekleştirmektedir.   Bu ziyaretler kapsamında Câbir yönetimi 25-26 Temmuz tarihleri arasında Ege bölgesine bir ziyaret gerçekleştirdi, ziyaretini İzmir Yeşilova Ehl-i Beyt Camiinden başlatan Câbir yönetimi, öğlen namazını Yeşilova Ehl-i Beyt Camii imamı sayın şeyh Abdullah Şabahat […]

 

 

 

Caferi Âlimler Birliği (Câbir) yönetim kurulu her yıl geleneksel olarak ülkemizin farklı bölgelerine bir takım ziyaretler gerçekleştirmektedir.

 

Bu ziyaretler kapsamında Câbir yönetimi 25-26 Temmuz tarihleri arasında Ege bölgesine bir ziyaret gerçekleştirdi, ziyaretini İzmir Yeşilova Ehl-i Beyt Camiinden başlatan Câbir yönetimi, öğlen namazını Yeşilova Ehl-i Beyt Camii imamı sayın şeyh Abdullah Şabahat hocanın imametinde eda etti. Kılınan Namaz sonrası Abdullah Şabahat hoca kısa bir konuşma yaparak Câbir başkanı ve yönetimine bu anlamlı ve güzel ziyaretlerinden dolayı kendi ve Camii yönetimi adına şükranlarını sundu. Abdullah Şabahatın ardından Câbir başkanı sayın seyit Seccad Karakuş da konuşma yaparak başta Sayın Abdullah Şabahat hoca olmak üzere Camii Dernek yönetimi ve Camii Cemaatine güzel, sıcak ve samimi karşılamalarından dolayı teşekkür etti. Câbir yönetimi 25 Temmuz pazartesi günü öğleden sonra saat 15.00 da Ege bölgesi âlimleriyle de bir araya gelerek bölgedeki faaliyetler hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

Ege bölgesi buluşmasından sonra Câbir yönetimi İzmir, Torbalı ve Tiredeki Camilerimizi de ziyaret ettikten sonra akşam namazına Aydın’ın Söke ilçesinde bulunan Söke Ehl-i Beyt Camisine geçtiler. Akşam namazının ardından Camii Dernek yönetimi ve Camii Cemaatiyle samimi bir sohbet ortamı gerçekleştiren Câbir, Sökeden Manisa’nın Turgutlu ilçesine doğru hareket etti. Geceyi Turgutlu da geçiren Câbir yönetimi 26 Temmuz öğlen namazını Turgutlu imam Hüseyin Camisinde eda etti. Camii imamı şeyh Resul Nur hocanın hoşgeldiniz konuşmasının ardından Câbir başkanı seyit Seccad Karakuş da kısa bir konuşma yaparak; Câbir başkanı sıfatıyla ilk defa geldiğim bu camide siz Ehl-i Beyt dostlarını özellikle Camii gençliğini bu şekilde görmemiz bizleri memnun ve Mesut etmiştir, Yüce Rabbimiz bu güzelliklerle dolu olan birliğimizi ve birliğinizi daim etsin, sizler geleceğin egedeki Ehl-i Beyt’in sesini duyuran nesillersiniz, dedi.

Karakuş’un ardından uzun yıllar Turgutlu imam Hüseyin Camisinde görev yapan Hüseyin Çaça hocada kısa bir konuşma yaparak İmam Hüseyin Camiinde emeği geçenlerden vefat edenleri ilâhi rahmetle yad ederek halihazırda olan Camii Cemaatine teşekkür etti.

Cabir yönetimi ikindi vakti Bursa’ya gitmek için Turgutlu dan ayrıldı. Akşam namazında Bursa Ehl-i Beyt Caminde olan Câbir yönetimi namaz sonrası Camii Cemaati ile sohbet etti. Samimi bir ortamda devam eden ve uzun süren sohbetin ardından, Câbir yönetimi İstanbula doğru hareket etti.

 

Caferi Âlimler Birliği olarak bizler de kendi adımıza Ege ve Bursa bölgelerinde bulunan başta saygıdeğer ulemamız olmak üzere, Camii Dernek yönetimlerine, Camii Cemaatlerine özellikle Camii gençlerine çok çok teşekkür ederiz.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz