Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Cabir’den Doğu illerimizdeki Ulemamıza Teşekkür Mesajı
Cabir’den Doğu illerimizdeki Ulemamıza Teşekkür Mesajı

Cabir’den Doğu illerimizdeki Ulemamıza Teşekkür Mesajı بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِيمِ Kars, Iğdır, Tuzluca bölgelerinde ikamet eden çok kıymetli âlim, fazıl ve dava arkadaşlarımız Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyuruyor: وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَٓافَّةًۜ فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَٓائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدّ۪ينِ وَلِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ اِذَا رَجَعُٓوا اِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ۟ “Müminlerin hepsi sefere çıkacak […]

Cabir’den Doğu illerimizdeki Ulemamıza Teşekkür Mesajı
بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِيمِ
Kars, Iğdır, Tuzluca bölgelerinde ikamet eden çok kıymetli âlim, fazıl ve dava arkadaşlarımız
Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyuruyor:
وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَٓافَّةًۜ فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَٓائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدّ۪ينِ وَلِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ اِذَا رَجَعُٓوا اِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ۟
“Müminlerin hepsi sefere çıkacak değildir. Öyleyse onların her kesiminden bir grup din konusunda derin bilgi sahibi olmak ve kendilerine döndükleri zaman kavimlerini uyarmak için sefere çıksa ya! Umulur ki sakınırlar.” (Tevbe/122)
Bize göre dini tebliğle meşgul olan siz saygıdeğer ulemamız; Yüce Rabbimizin bu çağrısına icabet ederek kutsal ve ağır bir vazifeyi üstlenmiş bulunmaktasınız. Allah bu görevi layıkıyla yerine getirebilmeniz için yar ve yardımcınız olsun, başarılar ihsan eylesin.
Caferi Alimler Birliği (Câbir) yönetimi olarak sizleri yakından ziyaret etmek ve dostane bir mecliste hasbihal etmek bizleri memnun etmiştir.
Özellikle uzak yerlerden teşrif ederek toplantımıza katılmanız bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.
Ayrıca Cabir yönetimine ve özellikle saygıdeğer liderimiz Hüccet’ül İslam Sayın Selahattin Özgündüz hocamıza göstermiş olduğunuz saygı, sevgi ve teveccühünüz, kurumumuz Câbir’e sunmuş olduğunuz projeler, yapmış olduğunuz yapıcı eleştiriler, yönetim kurulumuz için büyük motive kaynağı olmuştur ve olacaktır.
Caferi Âlimleri Birliği’nin çok önem verdiği özelliği, sizlerin, cemaatlerinizin ve tüm alimlerimizin düşünce ve yol gösteren yapıcı eleştirilerine açık olmasıdır.
Umarız görüşleriniz ve desteklerinizle daha güzel hizmetler yapabilmemize olanak sağlarsınız.
Son olarak görkemli katılımınızdan dolayı siz aziz ulemamıza ve toplantının düzenlenmesinde emeği geçen herkese, özellikle Cabir Iğdır temsilcisi Behlül Salmanlı hocamız ve Cabir Kars temsilcisi Seyyid Ahmet Erdem hocamıza şükranlarımızı sunarız.
Caferi Alimler Birliği (Câbir)
29 Haziran 2021
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz