Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CAFERİ ALİMLER BİRLİĞİ (CABİR)’DEN KAMUOYUNA RAMAZAN AYI DUYURUSU

CAFERİ ALİMLER BİRLİĞİ (CABİR)’DEN KAMUOYUNA RAMAZAN AYI DUYURUSU

Gazze’de bir Filistin’li daha şehit edildi

Gazze’de bir Filistin’li daha şehit edildi

Gazze Günü; 14 yıl kuşatmanın ardından

Gazze Günü; 14 yıl kuşatmanın ardından

Yemen’de onlarca Suudi işbirlikçi öldürüldü

Yemen’de onlarca Suudi işbirlikçi öldürüldü

Yarın Tahran Cuma Namazı’nı İslam İnkılabı Rehberi kıldıracak

Yarın Tahran Cuma Namazı’nı İslam İnkılabı Rehberi kıldıracak

CABİR’den Başsağlığı ve Kınama Mesajı
CABİR’den Başsağlığı ve Kınama Mesajı

بسم الله الرحمن الرحیم انّا لله و انّا الیه راجعون مِّنَ ٱلْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا۟ مَا عَٰهَدُوا۟ ٱللَّهَ عَلَيْهِ ۖ فَمِنْهُم مَّن قَضَىٰ نَحْبَهُۥ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا۟ تَبْدِيلًا “Şuurlu ve kâmil mü’minlerin arasında, Allah’a verdikleri söze sadâkat gösteren nice erler, yiğitler var. Onlardan bir kısmı sözünü yerine getirmiş, büyük tehlikelere göğüs germiş, o yolda sakat kalmış, canını vermiştir. Bir kısmı da şehitliği beklemektedir. Onlar hiçbir şekilde sözlerini değiştirmemişlerdir.” (Ahzap 23)

İslam dünyasını özellikle bölgemizi ve Ortadoğu’yu asrın en büyük terör örgütü ve Amerikan kuklası Işid belasından kurtaran, Müslümanlara kaybettikleri izzetlerini tekrar kazandıran, Bu uğurda yorulmak nedir bilmeyen, İslam’ın azılı düşmanlarının ümmeti bölme projesi olan büyük ortadoğu projesi ve komplosunu çökerten, enperyalizmin ve siyonizmin önündeki en büyük engel, ümmetin münafıklarının korkulu rüyası, Alevi sancağın Ebulfazl’ı, Günümüzün Malik Eşteri büyük komutan General Kasım Süleymani ve arkadaşlarının Şehadet haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Yer yüzünde bütün şer ve şeytani planların başı olan, girdiği her sahada savaşı kaybederek sinsi planlarıyla yiğitleri terör vasıtasıyla güya yok etme peşinde olan Amerika, dün gece büyük bir terör olayında elini bir kez daha kana bulayarak yüce komutanı şehit etmiştir ve ülkemizde topraklarımızı koruyarak canlarını feda eden şehitlerimizde olduğu gibi bu olay da bizleri derinden üzmüştür.

Caferi Alimler Birliği olarak 2020 yılının başında vuku bulan insanlık vicdanına sığmayan, hunharca ve kalleşçe gerçekleşen bu elim olayı Zamanımızın İmamı Hz. Mehdi (a.f) başta olmak üzere, Aziz Rehberimize, müçtehitlerimize, direnişin yiğit evlatlarına, şehitlerin aziz ve saygıdeğer ailelerine ve müminlere tesliyet arz ederiz.

İslam tarihinde İmam Ali’nin (a.s) şehadet haberini aldıktan sonra şükür secdesine kapanan münafıkların günümüz temsilcileri ve Emperyalizmin uşakları bu büyük şehadete sevinebilir

Ama şunu unutmasınlar ki İmam Hüseyin (a.s)’ın Kerbela’da haksız yere dökülen kanı gibi, her zaman şehitlerin kanı ümmete yeniden hayat vermiştir.

O gün İmam Hüseyin’in (a.s) kanını döken melun Yezit dünyanın en zalim ve gaddar varlığı olarak nasıl asırlarca lanetlendiyse, günümüzün Yezidi ve avaneleri de her zaman lanetle anılacaklardır.

Elbette onların hep bir planı, kalleşçe ve alçak tuzakları vardır. Ama Allah’a iman edenler bilirler ki yaratanın onlar için birçok planı ve tuzağı vardır.

Bizler alçak ve kalleşçe vuku bulan bu cinayeti şiddetle kınarken, dünya Müslümanlarına özellikle Mümin ve mustazaflara; hiçbir insani değere sahip olmayan ve tek amacı yeryüzünde fitne ve fesat çıkarmak olan Büyük Şeytan Amerika ve yandaşlarına karşı büyük tepkiler göstermelerinin gerekliliğini bildiririz.

Caferi Âlimler Birliği Derneği
03.01.2020

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz