Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

Biden’ın Suudi Arabistan ziyareti ve Amerika’nın insan haklarındaki iki yüzlülüğü

Biden’ın Suudi Arabistan ziyareti ve Amerika’nın insan haklarındaki iki yüzlülüğü

Erdoğan’ın, Van’da “Gençlik Buluşması”

Erdoğan’ın, Van’da “Gençlik Buluşması”

İmam Rıza (a.s) Doğum Gününde Ege’de Anıldı

İmam Rıza (a.s) Doğum Gününde Ege’de Anıldı

CABİR’den Arabistan’daki İnfazlara Kınama
CABİR’den Arabistan’daki İnfazlara Kınama

Caferi Âlimler Birliği (CABİR) geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan da haksızca gerçekleştirilen infazlara tepki göstererek bir kınama mesajı yayınladı. بسم اللّه الرحمن الرحیم İçinde bulunduğumuz mübarek Şaban ayının kutsal günlerinde, amaçları sadece ülkelerinde demokrasi, özgürlük, hak, eşitlik ve adaletin olmasından başka bir şey olmayan, barışçıl ve mümin 41 Şii gencinin meşru ifade özgürlüğü hakkını kullanmalarına bile […]

Caferi Âlimler Birliği (CABİR) geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan da haksızca gerçekleştirilen infazlara tepki göstererek bir kınama mesajı yayınladı.
بسم اللّه الرحمن الرحیم
İçinde bulunduğumuz mübarek Şaban ayının kutsal günlerinde, amaçları sadece ülkelerinde demokrasi, özgürlük, hak, eşitlik ve adaletin olmasından başka bir şey olmayan, barışçıl ve mümin 41 Şii gencinin meşru ifade özgürlüğü hakkını kullanmalarına bile müsaade edilmeden hapsedilen bu gençlerin, haksız bir şekilde Vahhabi ve diktatör Âl-i Suud rejimi tarafından 12 Mart Cumartesi günü infaz edilmeleri, vicdanı hür olan her insanı üzdüğü gibi bizleri de derinden üzmüştür.
Tarihi, hep infaz emirleri ile masum Müslümanların kanlarını haksız yere dökmek veya Yemen gibi ülkelerde bombardıman emirleri vererek, insanları evsiz bırakmak ve ölümlerle dolu olan ve masum insanları öldürmekten zevk alan, onların acılarına sevinen Âl-i Suud rejimi, bir cani, sadist ve katil rejiminden başka bir şey olmadığını yapmış olduğu bu haksız infazlarla bir kez daha göstermiş oldu.
Geçtiğimiz aylarda sözde reformlar yaparak ülkesinde demokrasinin olduğunu dünyaya lanse etmeye çalışan diktatör Suudi yönetimi, yapmış olduğu bu infazlarla, Âl-i Suud rejiminin reformlarının sadece kâğıt parçasından başka bir şey olmadığını, sahte reformlar ve propaganda yapma konusundaki tüm iddialarının boş olduğunu göstermiş oldu.
Caferi Âlimler Birliği olarak bizler, uluslararası toplumun ve insan hakları örgütlerinin 41’i Şii gençlerinden oluşan toplam da 81 kişinin infaz edilmeleri karşısındaki sessizliğini şiddetle kınayarak tel’in ediyoruz.
Unutmamak gerekir ki, bu tür infazların önü alınmadığı müddetçe insan öldürmekle ün salmış bu rejim, uluslararası toplumun sessizliği nedeniyle geçmişte olduğu gibi gelecekte de bireysel ve toplu infazlar yapmaya devam edecektir.
Caferi Âlimler Birliği olarak bizler bu haksız infazları tekrar tel’in ederek infaz edilenlerin ailelerine taziyelerimizi bildirir, başsağlığı dileriz.
14 Mart 2022
Caferi Âlimler Birliği (CABİR)
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz