Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

CABİR 2017 Yılı Fitre Zekatı Miktarını İlan etti
CABİR 2017 Yılı Fitre Zekatı Miktarını İlan etti

Dünyanın çeşitli rasathanelerinin 2017 yılı Şevval ayı hilali ve Mübarek Fıtır Bayramı’na yönelik yayınladıkları harita, rapor ve bilgilerin masaya yatırılmasından sonra 24 Haziran 2017 Cumartesi günü istihlal (hilal tespiti için) çalışmaların yapılması karara bağlandı.

Kısa adı CABİR olan Caferi Âlimler Birliği üyesi hocalarımız bir iftar yemeğinde buluştu.

Cabir Genel Sekreteri Musa AYAZTEKİN’in kısa bir hoşgeldiniz konuşmasından sonra söz alan Caferi Âlimler Birliği başkanı Hüccetü’l-İslam Şeyh Hasan KARABULUT iftar programına katılan herkese teşekkürlerini bildirdi.

Mübarek Ramazan ayı boyunca yapılan bütün ibadet ve itaatlerin en güzel şekliyle Hakk’ın dergahında kabul olması temennisi ve duasından sonra bir aylık Mübarek Ramazan ayı ve Ehlibeyt camiilerindeki program, etkinlik ve çalışmalar masaya yatırılarak değerlendirmeler yapıldı.

Bu toplantı esnasında 2017 yılı fitre zekatı miktarının belirlenmesi konusu gündeme getirildi. Daha önce bir çok CABİR üyesi hocalarımızın kendi bulundukları semt ve bölgelerden bizzat saha çalışması yaparak fitre zekatının ne kadar olması gerektiğine yönelik bilgiler masaya yatırıldı. Ortak bir kanaatle 2017 yılı için belirlenen fitre zekatı miktarı aşağıdaki gibidir.

1- Ekmek üzerinden 15 tl.

2- Pirinç üzerinden 21 tl

3- Hurma, kuru üzüm ve et üzerinden 30 ve yukarısı

İftar ve genel değerlendirme konuşmalarının ardından, iftara katılan tüm üyeler Türkiye Caferileri Lideri Sn. Hüccetü’l-İslam Şeyh Selahattin Özgündüz’ü ziyaret ettiler.

Bu ziyaret nedeniyle teşekkürlerini dile getiren Sn. Özgündüz hem küresel, hem bölgesel ve özelde de Türkiye Caferilerinin içinden geçmiş olduğu hassas bir zaman olduğunu dile getirdikten sonra müslümanların vahdet, birlik ve beraberliğinin her zamankinden daha önemli ve elzem olduğunu ifade etti.

Dünyanın çeşitli rasathanelerinin 2017 yılı Şevval ayı hilali ve Mübarek Fıtır Bayramı’na yönelik yayınladıkları  harita, rapor ve bilgilerin masaya yatırılmasından sonra 24 Haziran 2017 Cumartesi günü istihlal (hilal tespiti için) çalışmaların yapılması karara bağlandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz