Hz. İmam Ali (aleyhisselam): “Allah, sizi boş yere yaratmamış, başıboş bırakmamış, sapkınlığa ve körlüğe terk etmemiştir.” ..
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

Bu Savaşlar ABD’ye Yarar
Bu Savaşlar ABD’ye Yarar

Raşid: “ABD, Yemen’de tüm olup bitenlerle ilgili bilgi sahibiymiş gibi bir algı yaratmak istiyor. Ancak aslında bu böyle değil. Bilgilerin çoğu basında ve sosyal medyada paylaşılan mesajlardan oluşuyor. Yani ABD, Yemen’deki askeri durumla ilgili yeterli bilgi sahibi değil”

Yemen ordusu komutanlarından ve Husilere yakın olan Tuğgeneral Aziz Raşid, Arap ülkeleri arasında bir savaşın ABD’nin işine yaracağını söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raşid, Yemen ordusunda modern silahların yer aldığı yönündeki haberlerin, taraflar arasındaki cepheleşmeyi güçlendirmek ve Basra Körfezi’ndeki ülkeleri ABD’den yeni silahlar satın almaya itmek amaçlı olduğunu ifade etti.

Raşid “ABD, Yemen’de tüm olup bitenlerle ilgili bilgi sahibiymiş gibi bir algı yaratmak istiyor. Ancak aslında bu böyle değil. Bilgilerin çoğu basında ve sosyal medyada paylaşılan mesajlardan oluşuyor. Yani ABD, Yemen’deki askeri durumla ilgili yeterli bilgi sahibi değil” dedi.

Raşid, açıklamalarına şöyle devam etti: “Arap ülkelerinin birbirini yok etmesi ABD’nin işine yarar. Böylece ABD, bölgedeki hegemonya ve kontrolünü arttırır. Onlara bunu yapmalarında da BAE ve Suudi Arabistan yardım eder” ifadelerini kullandı.

‘SUUDİ ARABİSTAN’DAKİ BİR ŞEHRİ VURMA KAPASİTEMİZ VAR’

Raşid, Yemen ordusunun füze cephaneliğinin potansiyelinin de önemli ölçüde arttığını, Suudi Arabistan’daki Riyad gibi herhangi bir şehri vurabileceklerini ve bu füzelerin ABD’nin Patriot füze sistemlerini bypass edebileceğini belirtti.

Raşid, füzelerin sürekli geliştirildiğini ancak bunun yalnızca savunma amaçlı olduğunu da vurgulayarak “Bu ABD içinse bir bahane” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz