Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Bu Savaşlar ABD’ye Yarar
Bu Savaşlar ABD’ye Yarar

Raşid: “ABD, Yemen’de tüm olup bitenlerle ilgili bilgi sahibiymiş gibi bir algı yaratmak istiyor. Ancak aslında bu böyle değil. Bilgilerin çoğu basında ve sosyal medyada paylaşılan mesajlardan oluşuyor. Yani ABD, Yemen’deki askeri durumla ilgili yeterli bilgi sahibi değil”

Yemen ordusu komutanlarından ve Husilere yakın olan Tuğgeneral Aziz Raşid, Arap ülkeleri arasında bir savaşın ABD’nin işine yaracağını söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raşid, Yemen ordusunda modern silahların yer aldığı yönündeki haberlerin, taraflar arasındaki cepheleşmeyi güçlendirmek ve Basra Körfezi’ndeki ülkeleri ABD’den yeni silahlar satın almaya itmek amaçlı olduğunu ifade etti.

Raşid “ABD, Yemen’de tüm olup bitenlerle ilgili bilgi sahibiymiş gibi bir algı yaratmak istiyor. Ancak aslında bu böyle değil. Bilgilerin çoğu basında ve sosyal medyada paylaşılan mesajlardan oluşuyor. Yani ABD, Yemen’deki askeri durumla ilgili yeterli bilgi sahibi değil” dedi.

Raşid, açıklamalarına şöyle devam etti: “Arap ülkelerinin birbirini yok etmesi ABD’nin işine yarar. Böylece ABD, bölgedeki hegemonya ve kontrolünü arttırır. Onlara bunu yapmalarında da BAE ve Suudi Arabistan yardım eder” ifadelerini kullandı.

‘SUUDİ ARABİSTAN’DAKİ BİR ŞEHRİ VURMA KAPASİTEMİZ VAR’

Raşid, Yemen ordusunun füze cephaneliğinin potansiyelinin de önemli ölçüde arttığını, Suudi Arabistan’daki Riyad gibi herhangi bir şehri vurabileceklerini ve bu füzelerin ABD’nin Patriot füze sistemlerini bypass edebileceğini belirtti.

Raşid, füzelerin sürekli geliştirildiğini ancak bunun yalnızca savunma amaçlı olduğunu da vurgulayarak “Bu ABD içinse bir bahane” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz