Hz. İmam Ali (aleyhisselam): “Allah, sizi boş yere yaratmamış, başıboş bırakmamış, sapkınlığa ve körlüğe terk etmemiştir.” ..
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

BM’den ABD’ye Tepki
BM’den ABD’ye Tepki

Henüz meydana gelmemiş bir olay için değerlendirme yapmak istemiyoruz. Biz usulüne uygun olarak şunu vurguluyoruz, her türlü kimyasal silah kullanımı şiddetle kınanmaktadır ve uluslararası kanunlar kapsamında araştırılmalıdır.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Sözcüsü, Amerika’nın Suriye hükumetinin kimyasal silah yapmaya hazırlandığı iddialarıyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: Biz meydana gelmemiş bir olay için değerlendirme yapmayız.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Sözcüsü Stephan Dujarric, Amerika’nın Suriye ile ilgili iddialarına tepki olarak şu açıklamalarda bulundu: Henüz meydana gelmemiş bir olay için değerlendirme yapmak istemiyoruz. Biz usulüne uygun olarak şunu vurguluyoruz, her türlü kimyasal silah kullanımı şiddetle kınanmaktadır ve uluslararası kanunlar kapsamında araştırılmalıdır.

Dujarric daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antony Guterres, geçmişte Suriye’de Han Şeyhun’a yapılan kimyasal saldırıyı şiddetle kınamıştı ve Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü ve Ortak Çözüm Kurulu gibi BM bünyesindeki kurumlar, kimyasal silah konusunu araştırmakla yükümlüdür.

Amerika Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer, salı günü yayımladığı bildiride şu iddialara yer verdi: Amerika, Suriye Ordusunun binlerce günahsız sivilin ölümüne neden olacak yeni bir kimyasal saldırıya hazırlanıyor olabileceğini düşünmektedir.

Buna karşın, Suriye hükumeti Amerika’nın Suriye hükumetine karşı kimyasal silah kullanmaya hazırlanma iddialarını yalanladı.

Suriye Uzlaşma Bakanı Ali Haydar şu açıklamalarda bulundu: Şam hiçbir şekilde hiç kimseye karşı hatta teröristlere karşı bile kimyasal silah kullanmadı ve kullanmayacaktır.

Öte yandan, Rusya Federal Parlamentosu Güvenlik Şurası ve Savunma Komitesi Başkanı Frants Klintseviç, Amerika’nın Suriye Ordusuna karşı yeni bir saldırı için ortam hazırlamaya çalıştığı konusunda uyardı.

Amerikan Beyaz Saray sözcüsünün Suriye’ye karşı yeni iddialarıyla ilgili olarak uyarıda bulunarak şu ifadeleri kullandı: Amerika, Suriye’ye yapacağı yeni saldırıyı Suriye’de kimyasal saldırı olduğu bahanesiyle yapacak. ABD, bu bahaneyle Suriye’ye askeri müdahalede bulunacak.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz