Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; news_yandex_ru has a deprecated constructor in /home/cafe6707/public_html/wp-content/plugins/news-yandex-ru/news-yandex-ru.php on line 17
BM’den ABD’ye Tepki | caferiâlimler
Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CAFERİ ALİMLER BİRLİĞİ (CABİR)’DEN KAMUOYUNA RAMAZAN AYI DUYURUSU

CAFERİ ALİMLER BİRLİĞİ (CABİR)’DEN KAMUOYUNA RAMAZAN AYI DUYURUSU

Gazze’de bir Filistin’li daha şehit edildi

Gazze’de bir Filistin’li daha şehit edildi

Gazze Günü; 14 yıl kuşatmanın ardından

Gazze Günü; 14 yıl kuşatmanın ardından

Yemen’de onlarca Suudi işbirlikçi öldürüldü

Yemen’de onlarca Suudi işbirlikçi öldürüldü

Yarın Tahran Cuma Namazı’nı İslam İnkılabı Rehberi kıldıracak

Yarın Tahran Cuma Namazı’nı İslam İnkılabı Rehberi kıldıracak

BM’den ABD’ye Tepki
BM’den ABD’ye Tepki

Henüz meydana gelmemiş bir olay için değerlendirme yapmak istemiyoruz. Biz usulüne uygun olarak şunu vurguluyoruz, her türlü kimyasal silah kullanımı şiddetle kınanmaktadır ve uluslararası kanunlar kapsamında araştırılmalıdır.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Sözcüsü, Amerika’nın Suriye hükumetinin kimyasal silah yapmaya hazırlandığı iddialarıyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: Biz meydana gelmemiş bir olay için değerlendirme yapmayız.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Sözcüsü Stephan Dujarric, Amerika’nın Suriye ile ilgili iddialarına tepki olarak şu açıklamalarda bulundu: Henüz meydana gelmemiş bir olay için değerlendirme yapmak istemiyoruz. Biz usulüne uygun olarak şunu vurguluyoruz, her türlü kimyasal silah kullanımı şiddetle kınanmaktadır ve uluslararası kanunlar kapsamında araştırılmalıdır.

Dujarric daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antony Guterres, geçmişte Suriye’de Han Şeyhun’a yapılan kimyasal saldırıyı şiddetle kınamıştı ve Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü ve Ortak Çözüm Kurulu gibi BM bünyesindeki kurumlar, kimyasal silah konusunu araştırmakla yükümlüdür.

Amerika Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer, salı günü yayımladığı bildiride şu iddialara yer verdi: Amerika, Suriye Ordusunun binlerce günahsız sivilin ölümüne neden olacak yeni bir kimyasal saldırıya hazırlanıyor olabileceğini düşünmektedir.

Buna karşın, Suriye hükumeti Amerika’nın Suriye hükumetine karşı kimyasal silah kullanmaya hazırlanma iddialarını yalanladı.

Suriye Uzlaşma Bakanı Ali Haydar şu açıklamalarda bulundu: Şam hiçbir şekilde hiç kimseye karşı hatta teröristlere karşı bile kimyasal silah kullanmadı ve kullanmayacaktır.

Öte yandan, Rusya Federal Parlamentosu Güvenlik Şurası ve Savunma Komitesi Başkanı Frants Klintseviç, Amerika’nın Suriye Ordusuna karşı yeni bir saldırı için ortam hazırlamaya çalıştığı konusunda uyardı.

Amerikan Beyaz Saray sözcüsünün Suriye’ye karşı yeni iddialarıyla ilgili olarak uyarıda bulunarak şu ifadeleri kullandı: Amerika, Suriye’ye yapacağı yeni saldırıyı Suriye’de kimyasal saldırı olduğu bahanesiyle yapacak. ABD, bu bahaneyle Suriye’ye askeri müdahalede bulunacak.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz