Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

BM: Yemen’de Çocuk Ölümlerinden Suudiler Sorumlu
BM: Yemen’de Çocuk Ölümlerinden Suudiler Sorumlu

Birleşmiş Milletler, raporunda Suudi liderliğindeki koalisyonu Yemenli çocukların öldürülmesinin en büyük sorumlusu olarak nitelendirdi.

Birleşmiş Milletler, çok sayıda çocuğunun öldürüldüğü ve yaralandığı Yemen’e karşı düzenlenen işgalci hava saldırılarını delil göstererek, Suudi Koalisyonunu Yemenli çocukların öldürülmesinin ve yaralanmasının en büyük sorumlusu olarak nitelendirdi.

El-Cezire kanalının bir sayfasına ulaştığı, Çatışma Bölgesindeki Çocukların Durumunu İzleme Komitesinin gizli raporunda, Yemenli çocukların geçen yıl yaz ayındaki durumları incelendi ve bu rapor, geçen yıl 19 Ocak’ta Güvenlik Konseyine teslim edildi.

Bu raporda şu ifadeler yer aldı: ‘Suudi Koalisyonu geçen yıl yaz ayında 68 çocuğun öldürülmesinin ve 36 çocuğun da yaralanmasının sorumlusudur.

Suudi Koalisyonunun günlük 20 ile 30 arasında hava saldırısı düzenlediği ve bu saldırıların bazılarının okullara ve evlere gerçekleştiği kaydedilmiştir.’

Aynı zamanda Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Temsilcisi Marchell Rilano da şunları söyledi: ‘Yemenli çocukların tam bir nesli, şiddet ve vahşetten başka bir şey görmedi ve bu konu onların yaşamları boyunca psikolojik etki bırakacaktır.’

Suudi Koalisyonun Yemen’e karşı üç yıldır düzenlediği saldırıların başından beri, Yemen’de üç milyon çocuk dünyaya gelmiş ve bunların üçte biri hastane dışında doğmuştur. Çünkü hastanelerin yüzde 57’si tahrip olmuş durumdadır. Bu çocuklar gıda yetersizliği ile karşı karşıyadır ve yine bu çocukların yüzde 30’u normal kilo seviyesinin altındadır ve 11.3 milyon çocuk da insani yardıma muhtaçtır.

Öte yandan, 1 milyon 800 bin çocuk da gıda yetersizliği ile ve bu çocuklardan 400 bini de ciddi gıda yetersizliği ile karşı karşıyadır ve bu durum onları ölüm tehlikesi altında bırakmaktadır.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz