Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

BM: Endişeliyiz
BM: Endişeliyiz

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın toplantısında Suriye’de rejime ait uçağın düşürülmesi ve Rusya’nın buna tepkisine ilişkin soruları yanıtladı.

ABD’nin Suriye rejimine ait savaş uçağını düşürmesine karşı BM, “gerginliğin artırılması ve yanlış hesap” risklerine karşı uyardı.

Birleşmiş Milletler (BM), Suriye’de rejime  ait savaş uçağının düşürülmesi ve Rusya’nın buna yönelik tepkisi nedeniyle endişe  duyulduğunu bildirdi.

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın  toplantısında Suriye’de rejime ait uçağın düşürülmesi ve Rusya’nın buna tepkisine  ilişkin soruları yanıtladı.

Rejim uçağının düşürülmesi ve İran’ın IŞİD mevzilerine yönelik füze  saldırısına ilişkin haberleri takip ettiklerini anlatan Dujarric, “Bu haberlerin  ve olayların meydana gelme koşullarını bağımsız olarak teyit etme imkanımız yok,  ancak bu eylemler Suriye’de gerginliğin artması ve yanlış hesap riskini  artırıyor. Bu nedenle ciddi endişe duyuyoruz.” dedi.

ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyon, Suriye rejimine ait bir  SU-22 savaş uçağını Tabka ilçesinin güneyinde düşürdüğünü duyurmuş, buna tepki  olarak Rusya Savunma Bakanlığı ise Washington ile Suriye’de uçuş güvenliğinin  sağlanması anlaşması kapsamındaki iş birliğini durdurduğunu açıklamıştı.

Deyrizor’daki 100 bin kişi için endişe ediliyor.

Öte yandan BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi’nden (OCHA) yapılan  açıklamada, 2014’ten beri IŞİD kuşatmasındaki Deyrizor kentinde bulunan 100 bin  civarında kişinin güvenliğinden endişe edildiği belirtildi.

Bölgede sivillerin şiddete maruz kaldığı, insani yardım ve sağlık  hizmetlerine sınırlı erişim olduğu vurgulanan açıklamada, BM’nin Dünya Gıda Programı aracılığıyla havadan insani yardım ulaştırdığı, ancak bölgedeki  çatışmaların yardımın sivillere ulaşımını tehlikeye attığı ifade edildi.

Açıklamada, BM’nin başta kuşatma altında ve ulaşılması zor  bölgelerdeki 4 buçuk milyon kişi olmak üzere Suriye’deki tüm sivillere güvenli ve  kesintisiz insani yardım ulaştırılmasının temin edilmesini istediği bildirildi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz