Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Bayram gününde Aska’ya baskın!
Bayram gününde Aska’ya baskın!

Siyonist askerlerin ardından Siyonist yerleşimciler de bugün Kurban Bayramı gününde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediler.

Radikal Siyonistler’in çağrısı üzerine bugün de bir grup Siyonist yerleşimci Mescid-i Aksa’ya yoğun şekilde baskın düzenlediler.

Mübarek Kurban bayramının birinci gününde siyonist işgalcilerin Mescidi Aksa’ya baskın düzenlemelerini engellemeye çalışan Müslümanlardan onlarcası işgalci askerlerin attığı plastik mermilerle yaralandı, atılan gaz bombalarından etkilendi.

Verilen haberlere göre, sözde Süleyman Heykeli’nin yıkılışının yıl dönümüne tekabül ettiği iddiasıyla, bugün yani Kurban bayramının birinci gününde Mescidi Aksa’ya baskın düzenlemek isteyen siyonist grupları engellemek için Mescidi Aksa’da bariyer oluşturan kalabalığı dağıtmak amacıyla işgal askerleri sabahın erken saatlerinden itibaren müdahalede bulundular.

İşgalci siyonistlerin baskın planlarına karşı Kudüs’te on binlerce Filistinli bugün bayram namazı için Mescidi Aksa’da toplandı. İşgalci askerler de kalabalığı dağıtmak için Mescidi Aksa’da toplanan Müslümanlara müdahale ederek, Müslümanlara coplarla, plastik mermiler ve gaz bombalarıyla saldırdılar.

İşgal güçleri Müslümanları ilk kıblesi önünü zincirlerle ve kilitlerle kapattı ve Aksa sahasının değişik yerlerine yayıldılar.

Ancak işgal polisinin Siyonist yerleşimcilerin Mescidi Aksa’ya baskın düzenlemesine Müslümanlarca izin verilmedi.

Filistin Dışişleri Bakanlığı bir açıklama yaparak, Siyonistler’in Mescid-i Aksa’ya baskını kınadı.

Bu arada Filistin İslami Cihat Hareketi ve İslami Direniş gibi Filistinli gruplar da Siyonist askerlerin Mescid-i Aksa’ya saldırısını kınayarak, işgal rejimi yöneticilerini uyardılar.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz