Hz. İmam Ali (aleyhisselam): “Allah, sizi boş yere yaratmamış, başıboş bırakmamış, sapkınlığa ve körlüğe terk etmemiştir.” ..
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

Bayram gününde Aska’ya baskın!
Bayram gününde Aska’ya baskın!

Siyonist askerlerin ardından Siyonist yerleşimciler de bugün Kurban Bayramı gününde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediler.

Radikal Siyonistler’in çağrısı üzerine bugün de bir grup Siyonist yerleşimci Mescid-i Aksa’ya yoğun şekilde baskın düzenlediler.

Mübarek Kurban bayramının birinci gününde siyonist işgalcilerin Mescidi Aksa’ya baskın düzenlemelerini engellemeye çalışan Müslümanlardan onlarcası işgalci askerlerin attığı plastik mermilerle yaralandı, atılan gaz bombalarından etkilendi.

Verilen haberlere göre, sözde Süleyman Heykeli’nin yıkılışının yıl dönümüne tekabül ettiği iddiasıyla, bugün yani Kurban bayramının birinci gününde Mescidi Aksa’ya baskın düzenlemek isteyen siyonist grupları engellemek için Mescidi Aksa’da bariyer oluşturan kalabalığı dağıtmak amacıyla işgal askerleri sabahın erken saatlerinden itibaren müdahalede bulundular.

İşgalci siyonistlerin baskın planlarına karşı Kudüs’te on binlerce Filistinli bugün bayram namazı için Mescidi Aksa’da toplandı. İşgalci askerler de kalabalığı dağıtmak için Mescidi Aksa’da toplanan Müslümanlara müdahale ederek, Müslümanlara coplarla, plastik mermiler ve gaz bombalarıyla saldırdılar.

İşgal güçleri Müslümanları ilk kıblesi önünü zincirlerle ve kilitlerle kapattı ve Aksa sahasının değişik yerlerine yayıldılar.

Ancak işgal polisinin Siyonist yerleşimcilerin Mescidi Aksa’ya baskın düzenlemesine Müslümanlarca izin verilmedi.

Filistin Dışişleri Bakanlığı bir açıklama yaparak, Siyonistler’in Mescid-i Aksa’ya baskını kınadı.

Bu arada Filistin İslami Cihat Hareketi ve İslami Direniş gibi Filistinli gruplar da Siyonist askerlerin Mescid-i Aksa’ya saldırısını kınayarak, işgal rejimi yöneticilerini uyardılar.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz