Hz. İmam Ali (aleyhisselam): “Allah, sizi boş yere yaratmamış, başıboş bırakmamış, sapkınlığa ve körlüğe terk etmemiştir.” ..
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

Barzani: “Bağımsızlık Referandumu Ertelenmeyecek”
Barzani: “Bağımsızlık Referandumu Ertelenmeyecek”

  Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, Bağdat’tan gelen telkinlere karşı ‘bağımsızlık referandumu’nun ertelenmeyeceğini söyledi. Barzani, referandumun KBY’deki bazı sorunlara rağmen yapılacağını, tüm sorunların çözülmesinin beklenemeyeceğini, referandumun diğer sorunlardan daha büyük bir mesele olduğunu vurguladı. Daha önce de birçok kez referandum yapmak istediklerini söyleyen Barzani durumun bir türlü elverişli olmadığını ifade etti. IKBY’de ‘Bağımsızlık Referandumu’ […]

 

Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, Bağdat’tan gelen telkinlere karşı ‘bağımsızlık referandumu’nun ertelenmeyeceğini söyledi.

Barzani, referandumun KBY’deki bazı sorunlara rağmen yapılacağını, tüm sorunların çözülmesinin beklenemeyeceğini, referandumun diğer sorunlardan daha büyük bir mesele olduğunu vurguladı. Daha önce de birçok kez referandum yapmak istediklerini söyleyen Barzani durumun bir türlü elverişli olmadığını ifade etti.

IKBY’de ‘Bağımsızlık Referandumu’ 25 Eylül’de Yapılacak

“REFERANDUMU ERTELEMEK BÖLGE HALKININ YARARINA OLMAZ”

KBY lideri, “Bu konuyu daha fazla ertelememiz  Kürdistan bölgesi halkının çıkarına değildir. Üstelik halkın geleceği üzerinde kötü sonuçları olacaktır. Bu yüzden referandum için en uygun zaman şimdidir. Önce referandumu yapacağız. Daha sonra da  Kürdistan’ın bağımsızlığı için diğer sorunları çözeriz” diye konuştu.

BAĞDAT, REFERANDUM KONUSUNDA UYARMIŞTI

Irak Başbakanı Haydar el Abadi geçen hafta  Erbil’i uyararak referandumun sorunları çözmeyeceğini söylemişti. Barzani, buna karşılık da ” Irak başbakanına referandumun  Kürdistan bölgesi halkının yasal hakkı olduğunu söyledim. Referandumdan sonra da sonuç üzerine barışçıl görüşmelerde bulunmak istiyoruz” dedi.

Maliki: Barzani’nin Referandum Yapma Hakkı Yok

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz