Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

Biden’ın Suudi Arabistan ziyareti ve Amerika’nın insan haklarındaki iki yüzlülüğü

Biden’ın Suudi Arabistan ziyareti ve Amerika’nın insan haklarındaki iki yüzlülüğü

Erdoğan’ın, Van’da “Gençlik Buluşması”

Erdoğan’ın, Van’da “Gençlik Buluşması”

İmam Rıza (a.s) Doğum Gününde Ege’de Anıldı

İmam Rıza (a.s) Doğum Gününde Ege’de Anıldı

Ayetullah Hasanati den CABİR’e Ziyaret
Ayetullah Hasanati den CABİR’e Ziyaret

Hasanati den Cabir’e ziyaret İsfahan /Necef Abad Cuma imamı ve Höccetiye Medresesi eski müdürü Ayetullah Mustafa Hasanati Câbir’e bir ziyaret gerçekleştirdi. 28 Temmuz Çarşamba günü öğlen vakti gerçekleşen ziyaret, Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi’ni gezmekle başladı. Cabir başkan yardımcısı İbrahim Şeren, Sekreter Ali Koç ile Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi müdürü Ali Demirtekin, konuğu Zeynebiye […]

Hasanati den Cabir’e ziyaret
İsfahan /Necef Abad Cuma imamı ve Höccetiye Medresesi eski müdürü Ayetullah Mustafa Hasanati Câbir’e bir ziyaret gerçekleştirdi.
28 Temmuz Çarşamba günü öğlen vakti gerçekleşen ziyaret, Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi’ni gezmekle başladı.
Cabir başkan yardımcısı İbrahim Şeren, Sekreter Ali Koç ile Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi müdürü Ali Demirtekin, konuğu Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi’nde karşıladılar.
Ayetullah Mustafa Hasanati’ye hoşgeldiniz diyen İbrahim Şeren, Ali Koç ve Ali Demirtekin, bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler.
Karşılama sonrası Külliyeyi gezen Hasanati, Külliye hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Külliye hakkında detaylı bilgi alan Hasanati şöyle dedi; Türkiye ve Avrupa da böyle görkemli ve büyük bir Külliyenin yapılması sadece bizlerin değil, tüm dünya Şialarının iftiharıdır. Büyük işler başarmışsınız, Allah yar ve yardımcınız olsun. Türkiye gibi güzel ve güçlü bir komşu ülkede böyle muazzam bir yapıyı görünce gerçekten göğsüm kabardı. Allah başarılarınızı daimi etsin.
Hasanati gezi sonrası öğlen namazı için Zeynebiye Camiine geçerek öğlen ve ikindi namazlarını Câbir başkanı sayın seyit Seccad Karakuş’un imamlığında eda etti.
Cabir başkanı sayın Seyyid Seccad Karakuş namaz sonrası kısa bir konuşma yaparak Ayetullah Mustafa Hasanatiye hoşgeldiniz diyip konuşma yapması için, Hasanati’yi davet etti.
Kısa bir konuşma yapan Hasanati şöyle dedi; İçinde bulunduğumuz günler mübarek ve güzel günlerdir. Gadir-i Hum bayramıdır. Gadir-i Hum İslam’ın en yüce bayramıdır. Bu güzel ve azametli günü başta zamanımızın imamı hz İmam Mehdi (acf) olmak üzere tüm müctehit ve ulemamıza özellikle siz değerli Ehl-i Beyt dostlarına tebrik arz ederim. Gadir-i Hum, Yüce İslam dininin izzetidir. Ben bu kutlu ve güzel günde, güzel mekanda siz değerli Ehl-i Beyt dostlarını ziyaret etmekten ayrıca mutluluk duymaktayım.
Konuşmasında Gadir-i Hum bayramı gününün önemine de değinen Hasanati şöyle dedi; Gadir-i Hum gününün bir çok ameli vardır ki onların en önemlisi ve hadislerimizdede geçen şu ki, her kim Gadir-i Hum günü ihsanda bulunursa tüm Peygamberlere ihsanda bulunmuş gibi sevap elde eder.
Hasanati, Türkiye gibi güzel ve güçlü bir komşu ülkede, Ehl-i Beyt’in (a.s) dostlarını ve özellikle tahsil dönemlerinde beraber olduğumuz çok değerli ulemamızı görmek şahsımı çok sevindirdi. Sizler Avrupada Ehl-i Beyt’in mübarek adını güzellikler içinde yaşatıyorsunuz. Sevabınız bol olsun dedi.
Hasanati sözlerine şöyle devam etti; Namaza gelmeden önce çok büyük fedakarlıklarla arsasını alıp sonradan inşaatını başlattığınız büyük Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi’ni iftiharla ve göğsüm kabararak gezdim ve gördüm. Maşallah çok çok büyük bir yükün altına girmiş büyük sorumluluk üstlenmişsiniz. Yüce Rabbimiz inşallah bir an önce içinde ibadet etmeyi nasip etsin.
Namaz sonrası Câbir’in toplantı salonuna geçen Hasanati, burada Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi’nin sinevizyonunu izleyerek duygulandı.
Hasanati daha sonra Câbir’in vermiş olduğu öğlen yemeğine katılarak, Türkiye Caferileri lideri Hüccet-ül İslam sayın Selahattin Özgündüz ile uzun bir görüşme yaptı.
Görüşme de Türkiye Caferileri liderine şöyle hitap etti; Arkadaşlardan bilgi aldım, Türkiye de çok zahmetler çekmiş ve büyük işleri başarmışsınız, bunlardan bir tanesi büyük Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezidir. Gerçekten çok büyük fedakarlıklarla arsasını alıp sonradan inşaatını başlattığınız büyük Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi’ni iftiharla ve göğsüm kabararak gezdim ve gördüm. Maşallah çok çok büyük bir yükün altına girmiş büyük sorumluluk üstlenmişsiniz.
Yüce Allah yar ve yardımcınız olsun. inşallah bir an önce içinde ibadet etmeyi nasip etsin.
Görüşme sonunda Câbir başkanı sayın seyit Seccad Karakuş tarafından, Ayasofya Cami’nde bulunan ve Osmanlı Nakkaşları tarafından İmam Hüseyin’in (a.s) mübarek adının “HÜSEYİN” olarak yazılı olduğu bir tablo hediye edildi.
“HÜSEYİN” yazılı tabloyu yazan Nakkaş, Muhammed, Ali, Hasan ve Hüseyin isimlerini yazarken “HÜSEYİN” İsmini yazmaya başladığında kendini tutamaz ve göz yaşı akıtır, yazının alt kısmına o göz yaşından bir damla düşer, Nakkaş o bir damla göz yaşını silmeden imzasını oraya atar.
Görüşmede Câbir başkanı Seyyid Seccad Karakuş, yönetim kurulundan İbrahim Şeren, Şirali Bayat, Ali Koç, Câbir üyesi Zafer Kamacı, Ehlibeyt mektebi Alimlerinden Cafer Bendiderya hazır bulundular.
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz