Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Özgündüz Iğdır’ın Aralık ilçesindeki açılışlara katıldı

Özgündüz Iğdır’ın Aralık ilçesindeki açılışlara katıldı

Vefat Eden Alimlerimiz Mezarları Başında Anıldı

Vefat Eden Alimlerimiz Mezarları Başında Anıldı

Ateşkes Yürürlükte
Ateşkes Yürürlükte

Suriye’nin güneybatısında ABD ile Rusya’nın vardığı anlaşma üzerine ilan edilen ateşkes bugün 12:00’de yürürlüğe girdi.

ABD Başkanı  Donald Trump ve  Rusya Devlet Başkanı  Vladimir Putin’in Cuma günü yaptığı görüşmede  Suriye’nin güneybatısı için üzerinde ulaşmaya vardıkları ateşkes, öğlen saati itibariyle yürürlüğe girdi.  Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, “Bu alanlar  ABD için önceliktir ve bu anlaşma ile elde edilen ilerleme ümit vaat ediyor” ifadelerine yer verildi.

DENETİMİ RUS ASKERİ POLİSİ YAPACAK

Ürdün’ün de desteklediği bu ateşkesin denetiminin  ABD ve  Ürdün ile koordinasyon içerisinde Rus askeri polisi tarafından yapılması öngörülüyor.

Trump ve  Putin’in G20 Zirvesi için bulundukları  Almanya’nın Hamburg kentindeki görüşmenin ardından bir açıklama yapan  ABD Dışişleri Bakanı  Rex Tillerson, varılan bu ateşkes ve çatışmasızlık bölgesi oluşturma anlaşmasının  Suriye’nin başka yerlerinde de uygulanmasını umduklarını söylemişti.

TRUMP’IN DANIŞMANI: ÖNEMLİ BİR ADIM

Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı HR McMaster da bu ateşkesi  ABD için bir öncelik ve  Suriye’de kalıcı bir barışın sağlanması için atılmış önemli bir adım olarak tanımladı.

“BU ALANLAR  ABD İÇİN ÖNCELİKTİR”

McMaster tarafından Cumartesi günü yapılan açıklamada, “Bu tarz çatışmasızlık bölgelerinin oluşturulması  ABD için bir öncelik ve bu anlaşmaya varmak için sağlanan ilerlemeden cesaret alıyoruz” dedi.

TRUMP ANLAŞMAYI ERDOĞAN İLE DE GÖRÜŞTÜ

McMaster ayrıca, Trump’ın bu anlaşmayı Hamburg’da aralarında  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan,  İngiltere Başbakanı  Theresa May ve  Almanya Başbakanı  Angela Merkel gibi başka liderlerle de görüştüğünü ifade etti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz