Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

Arabistan Kimleri Tehdit Ediyor?
Arabistan Kimleri Tehdit Ediyor?

Katar’a abluka uygulayan ülkelerden Suudi Arabistan’ın Kralı Salman, ülkesinin “istikrarına ve güvenliğine zarar vermeye cüret edenleri” uyardı.

Körfez krizini çözmeye yönelik diplomatik girişimler yoğunlaşırken Katar’a abluka uygulayan ülkelerden Suudi Arabistan’ın Kralı Salman, ülkesinin “istikrarına ve güvenliğine zarar vermeye cüret edenleri” uyardı.

Al Arabiya İngilizce’ye göre,  geçtiğimiz günlerde Katif bölgesinde düzenlenen saldırıda öldürülen iki polisin yakınlarını telefonla arayan Kral Salman, Suudi Arabistan’ın “istikrarına ve güvenliğine zarar vermeye cüret edenlere karşı koyma kararlığının” altını çizdi.

Bu arada, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil El Cubeyr,  Al Arabiya ile yaptığı mülakat sırasında G20 Zirvesi için gittiği Hamburg’da ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile yaptığı görüşmeleri “verimli” olarak niteledi.

Görüşme sırasında “Katar krizi, İran’ın bölgeye müdahalesi ve terörle mücadelesini” ele aldıklarını anlatan Suudi Bakan, G20 liderleri arasında terörle mücadele ile ilgili “açık bir konsensüs”e vurgu yaparken hiçbir ülkenin terörü desteklemesine izin verilmemesi gerektiğini de söyledi.

    BORİS JOHNSON: KUVEYT’İN ARABULUCULUK ÇABASINI DESTEKLİYORUZ

Öte yandan, Körfez krizini giderme çabaları çerçevesinde bölgeye bir gezi yapan İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Körfez krizinde arabuluculuk yapan Kuveyt’te mevkidaşı Şeyh Sabah Halid Al Hamad Al Sabah ile görüştü.

El Cezire İngilizce’ye göre, Katar ve bu ülkeyle ilişkileri kesen Arap ülkeleri arasında “diyalog” çağrısında bulunan  Boris Johnson, ülkesinin Kuveyt’in anlaşmazlığı gidermeyi amaçlayan arabuluculuk çabalarına desteğini teyit etti.

Kuveyt’e geçmeden Cumartesi günü Katar’ın başkenti Doha’da Katar Emiri Şeyh Tenim bin Hamad El Tani tarafından kabul edilen Johnson, Cuma günü de Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikler’i ziyaret etmişti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz