Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CAFERİ ALİMLER BİRLİĞİ (CABİR)’DEN KAMUOYUNA RAMAZAN AYI DUYURUSU

CAFERİ ALİMLER BİRLİĞİ (CABİR)’DEN KAMUOYUNA RAMAZAN AYI DUYURUSU

Gazze’de bir Filistin’li daha şehit edildi

Gazze’de bir Filistin’li daha şehit edildi

Gazze Günü; 14 yıl kuşatmanın ardından

Gazze Günü; 14 yıl kuşatmanın ardından

Yemen’de onlarca Suudi işbirlikçi öldürüldü

Yemen’de onlarca Suudi işbirlikçi öldürüldü

Yarın Tahran Cuma Namazı’nı İslam İnkılabı Rehberi kıldıracak

Yarın Tahran Cuma Namazı’nı İslam İnkılabı Rehberi kıldıracak

Amerika Terörizme Dolar Eksenli Bakıyor
Amerika Terörizme Dolar Eksenli Bakıyor

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Amerikan Savunma Bakanı’nın İran karşıtı açıklamalarına tepki gösterdi. İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi Amerika’nın terörizmle ilgili olarak dolar eksenli bakışı ve onu bir araç olarak kullanma anlayışının, başta Ortadoğu bölgesi olmak üzere dünyanın güvenlik ve sebatı için bir bela olduğunu söyledi. Amerikan Savunma Bakanı Mattis, Amerikan […]

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Amerikan Savunma Bakanı’nın İran karşıtı açıklamalarına tepki gösterdi.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi Amerika’nın terörizmle ilgili olarak dolar eksenli bakışı ve onu bir araç olarak kullanma anlayışının, başta Ortadoğu bölgesi olmak üzere dünyanın güvenlik ve sebatı için bir bela olduğunu söyledi.

Amerikan Savunma Bakanı Mattis, Amerikan TV. kanallarından birine verdiği demeçte, İranlı yetkilileri, Washington’da bir Arap ülkesinin büyükelçisini öldürme girişiminde bulunmakla suçlayan bir iddiada bulunmuştu.

Parstodayın verdiği haberde; Behram Kasımi, Amerikalı yetkililerin bu tür bakış açılarının esef verici olduğunu belirterek, ”Amerikan Savunma Bakanının suçlamasını temelden yoksun, asılsız bir senaryo olarak nitelerken, bu tür maceranın üzerinden bir kaç yıl geçmesinin ardından bu gibi iddiaların tekrar gündeme getirilmesini dünya kamuoyunu gerçeklerden saptırmak amacıyla Hollywodlaştırılmak istendiğinin daha iyi anlaşıldığını söyledi.

Kasımi, İran’ın bu tür asılsız ve temelden yoksun senaryolara ve iddialara değer vermediğini belirterek İran’ın böyle bir konuyla ilgili olarak Amerikalı bir yetkili tarafından suçlanmasının, Amerika Başkanı Trump’ın Arabistan’a yaptığı ziyaretten bir kaç gün sonra gündeme getirilmesinin, şaşılacak bir konu olmadığını,  zira Arabistan yetkililerinin Amerika heyetinin ziyaretinde haddi hesabı olmayan harcamaları, İran aleyhinde boş iddiaları gündeme getirmek suretiyle üstünü örtmek ve gündemden düşürmeyi hedeflediklerini söyledi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Amerika’nın bağımsız ülkelerin liderlerine yönelik asılsız iddialarıyla ilgili geçmişteki tutumlarına da temasla, Amerika’nın bu gibi tutumları ve tehditlerinin bir öneminin olmadığını söyledi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz