Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CAFERİ ALİMLER BİRLİĞİ (CABİR)’DEN KAMUOYUNA RAMAZAN AYI DUYURUSU

CAFERİ ALİMLER BİRLİĞİ (CABİR)’DEN KAMUOYUNA RAMAZAN AYI DUYURUSU

Gazze’de bir Filistin’li daha şehit edildi

Gazze’de bir Filistin’li daha şehit edildi

Gazze Günü; 14 yıl kuşatmanın ardından

Gazze Günü; 14 yıl kuşatmanın ardından

Yemen’de onlarca Suudi işbirlikçi öldürüldü

Yemen’de onlarca Suudi işbirlikçi öldürüldü

Yarın Tahran Cuma Namazı’nı İslam İnkılabı Rehberi kıldıracak

Yarın Tahran Cuma Namazı’nı İslam İnkılabı Rehberi kıldıracak

Almanya Ezber Bozdu
Almanya Ezber Bozdu

“15 Temmuz 2016  Türkiye tarihi için bir dönüm noktasını oluşturmaktadır. 15 Temmuz’da orduda küçük bir grup darbe girişiminde bulundu. Öyle bir darbe girişimi ki, çok kısa süre içinde sona erdi. Ancak sonucu vahim.”

Alman Medyasında Ezber Bozan Belgesel: Gülen Cemaati Devleti Ele Geçirmeye Çalıştı

Alman birinci kanalı ARD’nin‚ 15 Temmuz için çektiği belgeselde Gülen Cemaati’nin ‘devleti ele geçirmeye çalıştığı’ vurgulanıyor.

15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle Alman birinci kanalı ARD’de‚ “Tankların Harekete Geçtiği Gece, Erdoğan ve Başarısız Darbe Girişimi” başlığıyla bir belgesel yayımlandı.

Belgeselde, Gülen Cemaati’yle ilgili olarak uzmanların, siyasetçilerin görüşlerine yer verildi.

Odatv’den Süheyla Kaplan’ın haberine göre, ARD’nin internet sitesinde belgesele ilişkin şu ifadeler yer aldı; “15 Temmuz 2016  Türkiye tarihi için bir dönüm noktasını oluşturmaktadır. 15 Temmuz’da orduda küçük bir grup darbe girişiminde bulundu. Öyle bir darbe girişimi ki, çok kısa süre içinde sona erdi. Ancak sonucu vahim. Şu ana kadar en az 50 bin kişi tutuklandı. Bunlar arasında yüzlerce asker var. Bununla da kalmayıp çok sayıda akademisyen, gazeteci, muhalefet partisinin politikacıları tutuklandı. Birçok asker  Almanya’ya kaçtı ve  Almanya’dan iltica talebinde bulundu”

“15 TEMMUZDAN GERİYE…”

ARD’de 15 Temmuz belgeselini hazırlayan  Oliver Mayer-Rüth, Ahmet  Şenyurt ve Cemal Taşdan  Türkiye’de konuyla ilgili uzmanların, siyasetçilerin görüşüne yer veriyor. Belgeselde  Cemaat’in eğitim kurumundan ziyade, aslında devleti ele geçirmek ve sızmak amacında olduğu uzmanlara sorgulatılıyor. Yapımda  AK Parti  Milletvekili  Mustafa Yeneroğlu,  CHP  Milletvekili Sezgin Tanrıkulu,  HDP  Milletvekili  Mithat Sancar,  İstanbul’da  İnsan Hakları İzleme Örgütü  Türkiye araştırmacısı Emma Sinclair-Webb, emekli amiral  Türker Ertürk, emekli tümgeneral  Ahmet Yavuz ve eski başbakanlardan  Mesut Yılmaz’ın görüşlerine yer veriliyor.

“GÜLEN CEMAATİ” DETAYI

Belgeselde Gülen Cemaati’nin CIA ile bağlantısı olduğu bilgisinin Türk medyasında yer aldığı belirtilirken, emekli tümgeneral  Ahmet Yavuz’un “Gülen cemaati aslında okullar açmakla, yurtlar inşa etmekle akıllı bir şey yaptı. Amaçları devletin içine sızmaktı. Ancak onların bir de iç maskesi vardı. Kemalist rejimi yıkmaktı” sözlerine yer verildi. Belgeselde Gülen okullarının yapılanması ve örgütlenmesi de mercek altına alınıyor.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz