Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CAFERİ ALİMLER BİRLİĞİ (CABİR)’DEN KAMUOYUNA RAMAZAN AYI DUYURUSU

CAFERİ ALİMLER BİRLİĞİ (CABİR)’DEN KAMUOYUNA RAMAZAN AYI DUYURUSU

Gazze’de bir Filistin’li daha şehit edildi

Gazze’de bir Filistin’li daha şehit edildi

Gazze Günü; 14 yıl kuşatmanın ardından

Gazze Günü; 14 yıl kuşatmanın ardından

Yemen’de onlarca Suudi işbirlikçi öldürüldü

Yemen’de onlarca Suudi işbirlikçi öldürüldü

Yarın Tahran Cuma Namazı’nı İslam İnkılabı Rehberi kıldıracak

Yarın Tahran Cuma Namazı’nı İslam İnkılabı Rehberi kıldıracak

Alman Bakandan Türkiye Açıklaması
Alman Bakandan Türkiye Açıklaması

Alman milletvekillerinin Türkiye ziyaretinin iptal edilmesine tepki gösteren Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel, “Ankara ülkeye giriş yasağı uyguluyor” dedi. DW Türkçe’nin aktardığına göre, Almanya Federal Meclis üyelerinden oluşan bir heyetin Türkiye’ye yapacağı ziyaretin iptal edilmesi, Ankara-Berlin hattında yeni bir gerilime yol açtı. Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye’yi Alman vekillere ülkeye ‘giriş yasağı’ uygulamakla suçladı. Gabriel, […]

Alman milletvekillerinin Türkiye ziyaretinin iptal edilmesine tepki gösteren Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel, “Ankara ülkeye giriş yasağı uyguluyor” dedi.

DW Türkçe’nin aktardığına göre, Almanya Federal Meclis üyelerinden oluşan bir heyetin Türkiye’ye yapacağı ziyaretin iptal edilmesi, Ankara-Berlin hattında yeni bir gerilime yol açtı. Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye’yi Alman vekillere ülkeye ‘giriş yasağı’ uygulamakla suçladı.

Gabriel, Çin’in başkenti Pekin’de bugün yaptığı açıklamada, bunu çok ‘ciddi bir gelişme’ olarak nitelendirerek, bundan sonraki diyaloğun kolay olmayacağını belirtti.

ERDOĞAN VE MERKEL, BRÜKSEL’DE BAŞBAŞA GÖRÜŞEBİLİR

Bu arada bugün Brüksel’de yapılacak NATO zirvesi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Almanya Başbakanı Angela Merkel’in ikili bir görüşme yapması ve bu görüşmede konunun gündeme gelmesi bekleniyor.

Federal hükümet sözcüsü Steffen Seibert, Merkel ile Erdoğan’ın ikili görüşmesinin planlandığını, ancak Türk tarafı ile konuya ilişkin görüşmelerin hâlâ sürdüğünü söyledi. Seibert, günlük basın toplantısında yaptığı açıklamada Alman vekillerin İncirlik’i ziyareti ile Türkiye’deki tutuklu gazetecilerin durumunun ele alınacak konular arasında olduğunu ifade etti.

Sosyal Demokrat Parti Meclis Grubu Dış Politika Sözcüsü Niels Annen de Alman vekillere İncirlik’i sürekli ziyaret etme izni verilmesi gerektiğine işaret etti.

Annen, Berlin’de yaptığı açıklamada, Merkel’in bu konuda Erdoğan’dan güvence almaması halinde, Alman askerlerinin İncirlik’ten çekilmesinin gündeme geleceğini dile getirdi. Bu durumda, Alman askerlerinin İncirlik yerine Ürdün’deki Muvaffak Salti Askeri Üssü’ne konuşlandırılması gündeme gelebilir.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz