Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

Ali Lariani: Bazılarının İsrail Aşkı Utanç Verici
Ali Lariani: Bazılarının İsrail Aşkı Utanç Verici

İran Meclis Başkanı Ali Laricani: “İslam ümmeti, Filistin’in kaderi karşısında hassas olmalılar ve güçlerini Kudüs Günü’nde göstermeliler” dedi.

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, bazı İslam ülkelerinin İsrail sevgisinin utanç verici bir facia olduğu belirterek, “İslam ümmeti, Filistin’in kaderi karşısında hassas olmalılar ve güçlerini Kudüs Günü’nde göstermeliler” dedi.

 Tahran’daki İslam ülkeleri Büyükelçileri ile görüşen Laricani, Büyükelçilere Tahran’daki terör olaylarından dolayı başsağlığı dileklerine teşekkür ederek, “İran İslam Cumhuriyeti yıllarca terörizmle boğuştu ve son yıllarda İslam Dünyası da bu sorunla boğuşmaktadır” dedi.

Bazı terör olaylarını ABD’nin kızgınlığından gerçekleştiğini ifade eden Laricani, “ABD’nin kızgınlığı anlaşılır meseledir zira teröristle bölgede ağır darbeler almışlardır ve Suriye ile Irak’taki hezimetleri onların belini kırmıştır, fakat onlar yollarının yanlış olduğunu ve İran’ın doğru yolda olduğunu bilmeliler” dedi.

İRNA’nın verdiği haberde; İslam ülkeleri ve İslami mezheplerinin uleması arasında bir toplantı düzenlenme önerisine değinen Laricani, “İran, ihtilafların giderilmesi için bu gibi toplantıların düzenlenmesine çok çaba sarf etti, fakat bazı ülkeler krizlerden sonuç aldıklarını düşünüyorlar” dedi.

Suudilere uygulamalarının İslam ümmeti zararına olduğunu anlatmaya çok çalıştıklarını ifade eden Laricani, “Onların tutumu her gün sertleşiyor ve onlar her daim Müslüman ülkelerle çatışma halindeler. Onlar Suriye’de, Yemen’de hatta Bahreyn’de çatışma yaratmaktalar” dedi.

İran’ın barışçıl birlikte yaşamdan yana olduğunu ifade eden Laricani, “Birlik ve kardeşlik yaratmak İran’ın politikasıdır fakat inanılması zor olaylar yaşanmaktadır. 33 günlük savaşta Suudilerin İsrail’e bilgi verdiği söyleniyordu, biz buna inanmıyorduk fakat bunun senetleri elimizde. Arabistan’ın tüm yaptıkları İsrail’in lehinedir ve hatta El Nusra gibi guruplara yardım bile etmektedir” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz