Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Âl-i Suud, Bahreyn’e Baskı Yapıyor
Âl-i Suud, Bahreyn’e Baskı Yapıyor

Bahreyn İslami Amel Hareketi Genel Sekreteri Yardımcısı, Âl-i Suud’un Âl-i Halife’ye baskı yaparak, Şiileri Bahreyn’den göndermeye çalıştığını vurguladı.

Bahreyn İslami Amel Hareketi Genel Sekreteri Yardımcısı Şeyh Abdullah Salih, verdiği röportajda, sivillerin askeri mahkemelerde yargılanmasının nedenin, onların Şeyh İsa Kasım aleyhinde itirafta bulunmamaları olduğunu belirterek şunları söyledi: ‘Sivillerin, genelkurmay başkanına suikast girişimi suçlamasıyla askeri mahkemede yargılanması kabul edilemez. Bu kişilerin tamamı tutuklandıktan sonra, Şeyh İsa Kasım aleyhinde şahitlik etmeye zorlandılar. Bu kişiler bunu yapmayı kabul etmediler ve bu nedenle de suikast girişiminde bulunmakla suçlandılar. Bu yargılamanın başka hiçbir açıklaması yoktur.

Özellikle bu hükmün adil bir şekilde alınmadığı göz önünde bulundurulduğunda, hiç kimse çıkarılan idam kararının uygulanmasını istemiyor. Sanıkların işkence altındaki itiraflarına dayanarak, bu suçlamaların kesinlikle asılsız ve yalan olduğu söylenebilir. Bu idam kararının uygulanma ihtimali bulunması konusunda ciddi endişeler vardır. Çünkü hükümet; alimlerden, halktan, Şeyh İsa Kasım’ın direnişinden, ülke dışındaki protestoculardan ve yedi yılın ardından inkılabın hala devam etmesinden intikam almak istiyor.

Suudiler, Âl-i Halife’ye Şiilere karşı cinayetler işlemesi konusunda baskı yapıyor. Onlar bu şekilde, Şiileri ülkeden göç etmeye mecbur bırakmak istiyorlar.

2017 yılını Âl-i Halife’nin başarısızlık yılı olarak adlandırabiliriz. Bu nedenle hükümet, yeni yılda halka karşı ağır kararlar çıkarmaya doğru gidebilir. Onlar aynı zamanda halkı sebepsiz yere tutuklayabilmek için gerçek dışı olaylar ve senaryolar oluşturabilirler.’

Salih, 2017 yılında Bahreyn’de yaşanan olaylara değinerek şu hatırlatmalarda bulundu: ‘2017 yılı, üç masum gencin idam hükmünün uygulanması ile başladı ve daha sonra kayıkta bulunan üç diğer gencin Âl-i Halife güçleri tarafından öldürülmesiyle devam etti. Aynı zamanda bu yıl, dört vatandaşa suikast düzenlenmesine ve Şeyh İsa Kasım’ın evinin önündeki oturma eylemine düzenlenen saldırıda beş diğer kişinin şehit edilmesine ve yüz kişinin de tutuklanmasına şahit olduk.

2018 yılının, ümmetimiz için zaferlerle birlikte hayır ve bereketle dolu bir yıl olmasını umut ediyoruz. Allah’ın bizimle olduğuna ve bize yardım ettiğine inanıyoruz.’

Abdullah Salih konuşmasının sonunda şu ifadelerde bulundu: ‘Bu hafta, Şehit En-Nemr’in ve üç Bahreyn vatandaşının idam edilmelerinin yıl dönümüdür. Bu vesileyle, Allah-u Teala’dan, şehitlerimizin kanının bölgedeki zorba rejimlerin yıkılma sebebi olmasını niyaz ediyoruz.’

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz