Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

Afganistan’da Bombalı Araçla Saldırı: 80 Ölü, 350 Yaralı
Afganistan’da Bombalı Araçla Saldırı: 80 Ölü, 350 Yaralı

Afganistan’da su tankerine yerleştirilen bombayla düzenlenen saldırıda 80 kişi yaşamını yitirdi, 350 kişi yaralandı. Saldırıda Türkiye, Almanya, Fransa ve Hindistan büyükelçilik binaları hasar gördü. Afganistan’da devlet başkanlığı ve büyükelçiliklerin bulunduğu bölgede bomba yüklü araç infilak ettirildi. En az 80 kişi yaşamını yitirdi, 350 kişi yaralandı. Başkentin her yerinden hissedilen patlamada, Vezir Ekber Han’daki binaların çoğu […]

Afganistan’da su tankerine yerleştirilen bombayla düzenlenen saldırıda 80 kişi yaşamını yitirdi, 350 kişi yaralandı. Saldırıda Türkiye, Almanya, Fransa ve Hindistan büyükelçilik binaları hasar gördü.

Afganistan’da devlet başkanlığı ve büyükelçiliklerin bulunduğu bölgede bomba yüklü araç infilak ettirildi. En az 80 kişi yaşamını yitirdi, 350 kişi yaralandı. Başkentin her yerinden hissedilen patlamada, Vezir Ekber Han’daki binaların çoğu ağır hasar gördü, yaklaşık 30 araç yandı. Saldırının bir su tankerine yerleştirilen bombayla düzenlendiği kaydedildi.

BOMBA YÜKLÜ ARAÇLA SALDIRDILAR

İlkbaharın gelmesiyle Taliban’ın saldırılarında artış görülen  Afganistan, bu  Sabah başkentinde vuruldu. Devlet başkanlığı ve büyükelçiliklerin bulunduğu bölgede, Alman büyükelçiliğinin yanında patlatılan bomba yüklü araç başkent  Kabil’i sarstı.

Saldırı bölgesine yakın yerde bulunan  Türkiye’nin  Kabil Büyükelçiliği’nde ise can ve mal kaybı olmadığı, binanın cam ve duvarlarında küçük çaplı hasar oluştuğu öğrenildi.

MEYDANA GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR TUTULDU

BBC’den Harun Nazafijada, olay yerinde kanlar içinde çok sayıda insan bulunduğunu ve polisin meydanı giriş çıkışlara kapattığını bildiriyor.

Al Jazeera muhabiri Kais Azimi ise, saldırının gerçekleştiği noktanın çok önemli ve  Kabil’in en kalabalık yerlerinden biri olduğunu aktarıyor.

Başkent  Kabil’deki son büyük saldırı, ülkenin en büyük askeri Hastanesine Mart ayında düzenlenmişti. Doktor kıyafeti giyen teröristler içeride katliam yapmış, helikopterlerin katıldığı operasyondaki çatışma saatlerce sürmüştü. Resmi açıklamaya göre, onlarca kişi saldırıda can vermişti.

TALİBAN, ÜLKEDE ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR

Terör örgütü Taliban, son günlerde ülkede saldırılarını artırdı. Kutsal Ramazan ayının ilk günü bomba yüklü bir aracı kullanan intihar saldırganı, ülkenin doğusunda yer alan Host şehrindeki bir futbol sahasının yanına araçla yanaştı. Aracın infilak etmesiyle en az 14 kişi öldü.

Geçen hafta Kandahar eyaletindeki bir ordu kampına da saldırı düzenlenmişti. Şahveli Kot ilçesindeki kampı hedef alan militanlar, 15 askeri öldürmüştü. İlçedeki bir diğer kamp da üç gün önce baskına uğramış ve 10 asker yaşamını yitirmişti.

Afganistan’da halen fazlasıyla etkin olan Taliban örgütü, polis içindeki militanlarını kullanarak da katliam yaptı. Mayıs ayı içinde iki polis karakolda meslektaşlarını vurup silahlarını alarak kaçtı.

TÜRK ASKERİ GÖRÜNTÜLEDİ

Kabil’de görevli Türk askeri birliğinden çekilen bir fotoğraf, patlamanın şiddetini gözler önüne seriyor.

IŞİD ÜSTLENDİ

Rus haber ajansı Sputnik’in haberine göre, saldırıyı terör örgütü IŞİD üstlendi. Saldırıdan kısa süre önce açıklama yapan terör örgütü Taliban ise sivilleri hedef alan saldırıyı kınayarak, saldırının Taliban tarafından düzenlendiğine yönelik iddiaları yalanladı.

 

    

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz