Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; news_yandex_ru has a deprecated constructor in /home/cafe6707/public_html/wp-content/plugins/news-yandex-ru/news-yandex-ru.php on line 17
ABD Yüzsüzlükte Bir Numara | caferiâlimler
Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Özgündüz Iğdır’ın Aralık ilçesindeki açılışlara katıldı

Özgündüz Iğdır’ın Aralık ilçesindeki açılışlara katıldı

Vefat Eden Alimlerimiz Mezarları Başında Anıldı

Vefat Eden Alimlerimiz Mezarları Başında Anıldı

ABD Yüzsüzlükte Bir Numara
ABD Yüzsüzlükte Bir Numara

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, yayımlanan rapora ilişkin yaptığı açıklamada, “İnsan ticareti günümüzün en trajik insan hakları meselelerinden biri.” ifadesini kullandı.

Terör Örgütü PKK ve YPG Küçük Çocukları Kaçırıp Savaştırıyor

ABD Dışişleri Bakanlığı, terör örgütü PKK ve örgütün Suriye uzantısı YPG’nin küçük yaşta çocukları kaçırarak savaştırdığını açıklayan bir rapor yayınladı.

Dışişleri Bakanlığı, 2016 İnsan Ticareti Raporu’nu yayımladı.

Terör örgütü  PKK ve  Suriye’deki uzantısı YPG’nin, küçük yaştaki Yezidi ve Kürt çocukları kullandığı aktarılan raporda, ” PKK ve Yezidi silahlı milis grup YBŞ, bazıları 12 yaşında olan Kürt ve Yezidi erkek ve kız çocuklarını, Kuzey  Irak’taki çatışma ve destek görevleri için zorla topladı ve kullandı. Uluslararası organizasyonlar ve medyaya bakılırsa,  Irak hükümeti YBŞ’nin maaşlarını ödedi.” ifadesi kullanıldı.

ÖNÜNE GELEN ÇOCUKLARI KULLANMIŞ

Raporda çocukların, terör örgütü IŞİD, Haşdi Şabi, aşiret güçleri,  PKK ve  İran destekli milislerle sınırlı olmaksızın  Irak’ta faaliyet gösteren birçok silahlı grup tarafından zorla toplanmaya ve kullanılmaya karşı oldukça savunmasız kaldığı belirtildi.

YPG, 12 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARI KULLANIYOR

Raporda ayrıca, “Uluslararası bir organizasyonla 18 yaşından küçük tüm savaşçıların salıverilmesi için taahhüt imzalanmış olmasına rağmen YPG, 2016 yılında 12 yaşındaki çocukları topladı ve eğitti.” denildi.

TİLLERSON’UN TİMSAH GÖZYAŞLARI

ABD Dışişleri Bakanı  Rex Tillerson, yayımlanan rapora ilişkin yaptığı açıklamada, “İnsan ticareti günümüzün en trajik insan hakları meselelerinden biri.” ifadesini kullandı.

Tillerson, insan ticaretinin aileleri parçaladığını, küresel piyasaları bozduğunu, hukukun üstünlüğünü baltaladığını ve diğer suç faaliyetlerine de öncülük ettiğini belirtti.

İnsan ticaretinin kamu ve ulusal güvenliği tehdit ettiğini söyleyen  Rex Tillerson, “En kötüsü de insanoğlunu özgürlük ve haysiyetinden mahrum bırakıyor.” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz