Hz. İmam Ali (aleyhisselam): “Allah, sizi boş yere yaratmamış, başıboş bırakmamış, sapkınlığa ve körlüğe terk etmemiştir.” ..
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

ABD Yüzsüzlükte Bir Numara
ABD Yüzsüzlükte Bir Numara

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, yayımlanan rapora ilişkin yaptığı açıklamada, “İnsan ticareti günümüzün en trajik insan hakları meselelerinden biri.” ifadesini kullandı.

Terör Örgütü PKK ve YPG Küçük Çocukları Kaçırıp Savaştırıyor

ABD Dışişleri Bakanlığı, terör örgütü PKK ve örgütün Suriye uzantısı YPG’nin küçük yaşta çocukları kaçırarak savaştırdığını açıklayan bir rapor yayınladı.

Dışişleri Bakanlığı, 2016 İnsan Ticareti Raporu’nu yayımladı.

Terör örgütü  PKK ve  Suriye’deki uzantısı YPG’nin, küçük yaştaki Yezidi ve Kürt çocukları kullandığı aktarılan raporda, ” PKK ve Yezidi silahlı milis grup YBŞ, bazıları 12 yaşında olan Kürt ve Yezidi erkek ve kız çocuklarını, Kuzey  Irak’taki çatışma ve destek görevleri için zorla topladı ve kullandı. Uluslararası organizasyonlar ve medyaya bakılırsa,  Irak hükümeti YBŞ’nin maaşlarını ödedi.” ifadesi kullanıldı.

ÖNÜNE GELEN ÇOCUKLARI KULLANMIŞ

Raporda çocukların, terör örgütü IŞİD, Haşdi Şabi, aşiret güçleri,  PKK ve  İran destekli milislerle sınırlı olmaksızın  Irak’ta faaliyet gösteren birçok silahlı grup tarafından zorla toplanmaya ve kullanılmaya karşı oldukça savunmasız kaldığı belirtildi.

YPG, 12 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARI KULLANIYOR

Raporda ayrıca, “Uluslararası bir organizasyonla 18 yaşından küçük tüm savaşçıların salıverilmesi için taahhüt imzalanmış olmasına rağmen YPG, 2016 yılında 12 yaşındaki çocukları topladı ve eğitti.” denildi.

TİLLERSON’UN TİMSAH GÖZYAŞLARI

ABD Dışişleri Bakanı  Rex Tillerson, yayımlanan rapora ilişkin yaptığı açıklamada, “İnsan ticareti günümüzün en trajik insan hakları meselelerinden biri.” ifadesini kullandı.

Tillerson, insan ticaretinin aileleri parçaladığını, küresel piyasaları bozduğunu, hukukun üstünlüğünü baltaladığını ve diğer suç faaliyetlerine de öncülük ettiğini belirtti.

İnsan ticaretinin kamu ve ulusal güvenliği tehdit ettiğini söyleyen  Rex Tillerson, “En kötüsü de insanoğlunu özgürlük ve haysiyetinden mahrum bırakıyor.” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz