Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Abd Küstahlığı Son Bulmalı
Abd Küstahlığı Son Bulmalı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Donald Trump’ın çalışmalarını değerlendirmenin Rusya’nın işi olmadığını söyledi. Ayrıca Putin, Rusya’nın yaptırımlar konusunda sabırlı davrandığını belirterek, “Rusya’ya yönelik küstahlıklar karşısında sonsuza dek sabır gösteremeyiz” dedi.

Finlandiya ziyareti kapsamında Savollinna kentinde Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında Putin’e, Trump’ın ABD başkanı seçilmesinden üzüntü duyup duymadığı soruldu.

ABD başkanlığına kimin seçildiğinin Rusya’nın meselesi olmadığını söyleyen Putin, “Trump’ın bu son derece üst düzey görevdeki çalışmalarını değerlendirmek bizim işimiz değil” dedi.

‘ABD İLE İLİŞKİLERİ GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ’

Putin, Rusya-ABD ilişkilerinin gelecekte pekişmesini ve kapsamının genişlemesini umduklarını da söyledi.

‘ABD’DE ÇOK SAYIDA DOSTUMUZ OLDUĞUNU BİLİYORUZ’

“Umarım, iki ülke ilişkilerindeki durum günün birinde sona erer ve ilişkilerde farklı bir seviyeye geçeriz. Rusya-ABD ilişkilerini iki ülke halklarının çıkarına olacak şekilde geliştirmeyi umuyoruz” diyen Putin, ABD’de çok sayıda dostlarının ve aklıselim insanın olduğunu bildiklerini vurguladı.

‘RUSYA İDDİALARI HİSTERİNİN ARTTIĞINI GÖSTERİYOR’

Putin, ABD’de Rusya’nın seçimlere müdahale ettiği iddiaları hakkında çıkan spekülasyonların Rusya karşıtı histerinin arttığının göstergesi olduğunu vurguladı.

Rus lider, “Rusya iddialarıyla ilgili bir soruşturma yürütüldüğünü düşünmüyorum. Zira bir soruşturmada nedenler incelenerek ve çeşitli taraflar dinlenerek tüm durumlar açığa çıkarılır. Bizse sadece Rusya karşıtı histerinin arttığını görüyoruz. Bu, Trump ve Trump muhalifleri arasındaki iç siyasi mücadelede Rusofobik enstrümanların kullanılmasından ibaret” ifadelerini kullandı.

‘ABD’NİN YAPTIRIM TASARISI, JEOPOLİTİK AVANTAJLARI KULLANMA GİRİŞİMİ’

Putin’e basın toplantısında ABD Senatosu tarafından kabul edilen ve Rusya’ya yeni yaptırımlar uygulanmasını öngören yasa tasarısı da soruldu.

Tasarıyı ‘ABD’nin Rusya ile rekabette jeopolitik avantajları kullanma girişimi’ olarak nitelendiren Putin, Washington’un müttefikleri üzerinden kendi ekonomik çıkarlarını koruma amacında olduğunun altını çizdi.

‘ABD’NİN KÜSTAHLIĞINA YANIT VERMEK ZORUNDA KALACAĞIMIZ ZAMAN DA GELECEK’

Yasadışı yaptırımlarla Rus diplomatları ABD’den sınır dışı ederek ve Rus diplomatik mülklerine el koyarak Moskova’nın uzun süredir kışkırtıldığını savunan Putin, “Bildiğiniz gibi Rusya, yaptırımlar konusunda sabırlı davranıyor. Ancak yanıt vermek zorunda kalacağımız zaman da gelecek. Zira Rusya’ya yönelik küstahlıklar karşısında sonsuza dek sabır gösteremeyiz” dedi.

‘ABD’YE VERECEĞİMİZ YANIT, TASARININ SON HALİNE GÖRE BELLİ OLACAK’

Putin ayrıca ABD’nin yaptırımlarına yanıt vereceklerini ve Moskova’nın yanıtının yaptırım tasarısının nihai haline göre belirleneceğini kaydetti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz