Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

AB Serüveni Biter
AB Serüveni Biter

Avukat Ergin Cinmen: “Türkiye’de idam artık olmayacak bir şeydir. Eğer olursa Avrupa Birliği serüveni tam olarak biter”

RS FM’de Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle’de hukuk alanında güncel gelişmeleri ve 15 Temmuz anmalarında yeniden gündeme getirilen idam tartışması hakkında değerlendirmelerde bulunan avukat Ergin Cinmen, “Türkiye’de idam artık olmayacak bir şeydir. Eğer olursa Avrupa Birliği serüveni tam olarak biter” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 15 Temmuz anmalarında yeniden gündeme getirilen idam tartışması hakkında Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle’ye konuşan Cinmen, “Türkiye’de idam artık olmayacak bir şeydir. Avrupa Birliği serüveni tam olarak biter. Eğer olursa referandumla olur ve Türkiye’nin modern hukukla ilişkisi tamamen kesilir. Buna ben pek ihtimal vermiyorum” dedi.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Muğla’da devam eden FETÖ davasının duruşmasına sanıklardan Gökhan Güçlü’nün, üzerinde Türkçe anlamı kahraman olan ‘hero’ yazılı tişörtle gelmesi üzerine ortaya bir öneri atıldı: ‘FETÖ sanıklarına Amerika’nın Guantanamo’da giydirdiği gibi turuncu tulum giydirilsin’.

Bu öneriyi Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle’de değerlendiren avukat Ergin Cinmen konunun iki boyutu olduğuna dikkat çekti. Cinmen, “Birincisi yargılananlar henüz hüküm giymiş değil yani sanık” diye başladığı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yargılananlar şu anda tutuklu. Ceza Muhakemeleri Usulü Kanunu’na (CMUK) baktığımızda bu tip insanların evlerindeki yaşama yakın koşullarda tutulmaları gerekiyor. Onlara tek tip elbise giydirmek demek yargı süreci tamamlanmadan suçlu ilan etmek anlamına gelir. İkincisi Guantanamo’dakiler savaş esiri. Bunların böyle bir statüsü yok.”

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz