Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

Suriye ordusu, bugün itibariyle Rakka vilayetine yeniden girdi. Al Masdar’ın haberine göre ordu güçleri, Halep-Rakka vilayet sınırındaki 6 köyde kontrolü sağladı.

Haber kaynakları Suriye ordusunun IŞİD terör örgütünün ana merkezi Rakka eyaletine girdiğini bildirdiler.

Merkezi Londra’da bulunan Suriye insan hakları izleme örgütü müdürü Rami Abdurrahman, Suriye ordusu güçlerinin Halep’i ele geçirdikten bir yıl sonra ilk kez Rakka’ya girdiklerini bildirdi.

Halep Rakka’nın batısında bulunmaktadır ve geçen yıl muhtelif terör örgütlerinin işgalinden kurtarılmıştı.

Rami, Suriye ordusunun Rusya savaş uçaklarının hava desteği ile ilerleme kaydettiğini bildirerek bu güçlerin dün öğleden sonra IŞİD terör örgütü güçleri ile şiddetli çatışmaya girerek bu eyalette iki önemli merkezi ele geçirdiklerini bildirdi.

Bu haber daha sonra Suriye ordusu bir komutanı tarafından da doğrulandı.

Suriye ordusu, bugün itibariyle Rakka vilayetine yeniden girdi.  Al Masdar’ın haberine göre ordu güçleri, Halep-Rakka vilayet sınırındaki 6 köyde kontrolü sağladı.

IŞİD’in Halep’teki son merkezi Meskene’yi ele geçirdikten sonra doğu hattında ilerleyişini sürdüren birlikler, uzun bir aradan sonra Rakka’ya yeniden girerken bugünkü gelişmelerin Hanasır’daki IŞİD teröristlerinin çekilmesini sağlaması bekleniyor. Hanasır’da IŞİD sürekli olarak Halep’in ülkenin geri kalanıyla bağlantısını sağlayan ikmal hattına saldırılarda bulunuyordu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz