Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

Arabistan Kana Doymuyor
Arabistan Kana Doymuyor

Arabistan medyası, Suudi askerlerinin bu ülkenin doğusunda Ehl-i Beyt dostlarının yerleşim bölgesi olan El-Avamiye’ye saldırılarının devam ettiğini açıkladı. Suudi Rejim askerlerinin Ehl-i Beyt dostlarının  yerleşim bölgesi olan El-Avamiye’ye saldırıları on gündür devam ediyor. Edinilen bilgilere göre, Suudi askerleri, Arabistanlı vatandaşların El-Zare bölgesindeki evlerini havan toplarıyla hedef aldı. Suudi rejim askerlerinin geçen hafta Çarşamba günü El-Avamiye’ye karşı […]

Arabistan medyası, Suudi askerlerinin bu ülkenin doğusunda Ehl-i Beyt dostlarının yerleşim bölgesi olan El-Avamiye’ye saldırılarının devam ettiğini açıkladı.

Suudi Rejim askerlerinin Ehl-i Beyt dostlarının  yerleşim bölgesi olan El-Avamiye’ye saldırıları on gündür devam ediyor.

Edinilen bilgilere göre, Suudi askerleri, Arabistanlı vatandaşların El-Zare bölgesindeki evlerini havan toplarıyla hedef aldı.

Suudi rejim askerlerinin geçen hafta Çarşamba günü El-Avamiye’ye karşı başlattığı saldırılarda şimdiye kadar 4 Arabistanlı vatandaş şehit olmuş ve çok sayıda kişi de yaralanmıştır.

Aynı zamanda bu saldırılarda vatandaşların şahsi araçları ve evleri de hasar görmüştür.

El-Avamiye’nin birkaç gün kuşatma altına alınması nedeniyle de, şehirdeki giriş ve çıkışlarda aksamalar ve sorunlar yaşanmıştır.

Arabistan’ın doğusu 2011 yılından itibaren adaletsizlik ve mal varlıklarının haksız paylaşımı gibi konulara itirazlar nedeniyle Âl-i Suud’a karşı şiddetli protestolara şahit olmaktadır.

Arabistan hükümeti bu protestoları bastırmış ve bu baskı eylemleri sonucu şimdiye kadar 20 kişi hayatını kaybetmiş ve onlarca kişi de yaralanmıştır.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz